Oleszyce, Krosno: Leśnicy organizują XX Submisję Drewna Cennego

0

Już po raz dwudziesty Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie organizuje submisję drewna cennego. Najbardziej wartościowe okazy pozyskane w okolicznych nadleśnictwach można oglądać na składzie w Oleszycach.

Fot. Nadleśnictwo Oleszyce

Submisja organizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie jest pisemną licytacją poszczególnych sztuk drewna. Do sprzedaży leśnicy wystawiają drewno z przeznaczeniem do przerobu na okleinę (fornir) – głównie dąb szypułkowy, ale również buk pospolity, olcha czarna, klon jawor, jesion wyniosły, dąb czerwony. Towar trafi do podmiotu, który zaoferuje za niego najwyższą cenę.

Drewno tradycyjnie wystawiane jest na składnicach w Oleszycach i Załużu, w tym roku to łącznie 1395 m3 surowca.

– Na składnicy w Oleszycach wystawiono 843,47 m3, głównie dębiny – 730,35 m3 i w mniejszych ilościach: buka 6,8 m3 , dęba czerwonego 38.59 m3, olchę czarną 7,9 m3 , jesiona 39,79 m3 , jawora 20,04 m3. Drewno to zostało pozyskane w nadleśnictwach: Głogów, Jarosław, Kańczuga, Kolbuszowa, Leżajsk, Lubaczów, Oleszyce, Sieniawa, Strzyżów w ramach zaplanowanych na 2019 rok cięć. Można je oglądać od 7 do 13 lutego br. – informuje Nadleśnictwo Oleszyce.

Część kameralna i ogłoszenie wyników jubileuszowej submisji RDLP w Krośnie odbędzie się tradycyjnie w siedzibie Nadleśnictwa Brzozów w czwartek 14. lutego. Wtedy poznamy ceny jaki osiągnęły poszczególne sztuki drewna.

Leśnicy, jak co roku, spodziewają się kupców krajowych z całej Polski , ale także z Niemiec, Austrii, Estonii.

elubaczow.com, Nadleśnictwo Oleszyce


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here