Powiat lubaczowski: Ruszyli z pomocą powodzianom

0

Mieszkańcy naszego regionu ruszyli z pomocą powodzianom. Zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy i pieniędzy. Pomagali także w usuwaniu skutków kataklizmu.

Fot. Adam Guz, KPRM, premier.gov.pl

Pod koniec czerwca kilka powiatów w województwie podkarpackim nawiedziła potężna powódź, która spowodowała ogromne straty w gospodarstwach domowych i infrastrukturze. Ucierpiały powiaty przeworski, przemyski, rzeszowski, łańcucki, jasielski, krośnieński i brzozowski. Z pomocą poszkodowanym ruszyli strzelcy z jednostki JS2033 im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, wsparci przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie.

– Pełni zapału i chęci do pomocy strzelcy przez cały dzień pomagali w porządkowaniu domów i gospodarstw, w których woda spowodowała duże straty. Powodzianom przekazali również odzież, zebraną wśród swoich rodzin. – czytamy na stronie starostwa powiatowego.

Do akcji włączyli się również instruktorzy ZHP, wolontariusze Szlachetnej Paczki i Lubaczowska Rada Seniorów. 

Osoby, które chciałyby włączyć się w pomoc poszkodowanym przez powódź, mogą wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia Geoturystycznego Roztocze Wschodnie o numerze 47 9101 0003 2001 0023 3365 0003 z dopiskiem „Pomoc dla powodzian – Przeworsk”. Środki zbierane będą do 31 lipca 2020 r. 

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here