Przez powiat lubaczowski przeszła nawałnica

3

Ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza. Wczoraj przez powiat lubaczowski przeszła nawałnica. Na zdjęciach możecie zobaczyć jak wyglądała ulica Słowackiego w Lubaczowie.

W poniedziałek (29.06) nawałnica dotarła do naszego regionu popołudniu. Burzy towarzyszył silny wiatr i duże opady deszczu. Zostały zerwane dachy, linie energetyczne, podtopione ulice i powalone drzewa, które utrudniały lub uniemożliwiały przejazd samochodów w kilku miejscach. Na interwencje wyjeżdżali strażacy, ale mieszkańcy także usuwali skutki ulewy.

Szkody odnotowali także leśnicy.

– Co gorsza ten sam teren (red. Leśnictwa Stare Sioło) w zeszłym roku w czerwcu został dotknięty klęską gradobicia, z której skutkami próbujemy do dziś się uporać. Bardzo się chwali postawę miejscowych leśników i pilarzy, którzy wspólnie ze strażą pożarną pomagali usuwać powalone drzewa z dróg. – piszą na swoim Facebooku leśnicy.

AH, elubaczow.com

3 komentarze

  1. Wklej do kranu naraz 10 litrów wody i zobaczymy czy Twoja kanalizacja przyjmie wszystko czy nie wyleje się za umywalkę a po drugie jest kanalizacja po remoncie ale nie ma gdzie odprowadzić nadmiaru wody bo wszędzie padało i ziemia do tego juz tez jest nasiąknięta i nie przyjmie szybko takiej ilości wody coesz się ze ciebie jie zalało i nie zrobiło większych szkod jak np w Jaśle czy iiesaleko manasterzu

  2. xyz – kanalizacja deszczowa odprowadza wodę do gruntu…. Weź się nie kompromituj, przy takich ulewach nawet jak by była susza to wody było by jakieś 98% w tym samym czasie.
    Normalne, że deszczówka padła, bo z takimi przekrojami i dalszą częścią, do której wpięta jest ul. Słowackiego nie poszaleje.
    Pisanie głupot o namiękniętym gruncie i stwierdzenie, że to z tego powodu zalało Słowackiego – pokazuje tylko, że coś się obiło o główkę, ale dzwoni w złym miejscu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here