Nadal trwa termomodernizacja lubaczowskiej Konkatedry. Wymieniono już część stolarki okiennej, drzwi, ocieplono stropy żelbetowe i mury podpiwniczenia. Jakie prace jeszcze czekają świątynię?

O pozyskaniu środków na realizację projektu „Głęboka termomodernizacja budynków Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Św. Stanisława BM w Lubaczowie wraz z zastosowaniem Odnawialnych Źródeł Energii” pisaliśmy w ubiegłym roku. Obecnie, mimo utrudnień związanych z pandemią, wykonawca generalny inwestycji Firma REMBUD prowadzi zaawansowane prace. Pojawiło się rusztowanie na zewnątrz i wewnątrz kościoła. Ocieplone zostają ściany zewnętrzne i mury podpiwniczenia. Wymieniona zostanie stolarka okienna w szczycie świątyni. Natomiast w czerwcu ocieplony zostanie stropodach. Ze względu na to, że od strony wewnętrznej niemożliwe jest jego wykonanie, konieczne będzie zdemontowanie w tej części dachu istniejącego pokrycia z blachy. Prace powinny zakończyć się w listopadzie.

Do tej pory wymieniono okna na poziomie Konkatedry i pojawiły się nowe drzwi wykonane z aluminium z wstawkami drewnianymi oraz specjalnymi warstwami izolacji cieplnej. Ocieplono stropy żelbetowe i mury podpiwniczenia od północnej strony Konkatedry.

– Osoby, które chciałyby wesprzeć materialnie parafię mogą to uczynić online klikając w obrazek „Przelew DOTPAY” dostępny na stronie Konkatedry. Zachęcamy do tej formy składania datków na fundusz remontowy kościoła. – mówią duchowni.

Galeria zdjęć.

AH, elubaczow.com


5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here