Parafia św. Stanisława BM w Lubaczowie wykona termomodernizację

5

Po tym jak w kościele św. Stanisława BM w Lubaczowie wymieniono okna, wzięto się za kolejne działania zmniejszające zużycie energii cieplnej. Parafii udało się pozyskać dofinansowanie na prace termomodernizacyjne. W czwartek (18.07) z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska została podpisana umowa.

Wniosek „Głęboka termomodernizacja budynków Parafii Rzymsko-Katolickiej w. św. Stanisława BM w Lubaczowie wraz z zastosowaniem Odnawialnych Źródeł Energii” otrzymał 95% wsparcie finansowe. Wkład własny wynosi 5%. Dofinansowanie przekazane będzie w ramach programu „Poprawa jakości powietrza. Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze dokumentacji do wyłonienia wykonawcy generalnego dla planowanego zakresu prac.

Celem działań jest poprawa jakości powietrza poprzez ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2 w wyniku zwiększenia produkcji energii z odnawialnych źródeł oraz zmniejszenie zużycia energii w budynkach.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

    • To nie są pieniądze do rozdawania. Czemu tłukom żyjącym ciągle w komunie wydaje się, że wszelkie fundusze można rozdysponować „po uważaniu”, najlepiej biednym, czyli takiemu tłukowi jak ty. To program „Poprawa jakości powietrza. Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Tak trudno czytać ze zrozumieniem??

      • Marianie, o jakiej poprawie jakości powietrza tu mowa? Jaką szkodą dla powietrza? Jaką emisję spalin generuje ten kościół !!!? – przecież ogrzewany jest GAZEM !!! To ściema i tyle, i aż dziw bierze, że tego typu projektami objęte są również kościoły. Nie nazywaj ludzi „tłumokami” skoro nie wiesz z kim rozmawiasz! Możesz się zdziwić. W tym przypadku naprawdę rozsądniej było by te pieniądze przeznaczyć na inny obiekt, który faktycznie tego potrzebuję. Po prostu Proboszcz chce sobie wyremontować elewacje za darmo i tyle.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here