W najbliższą niedzielę (01.03) w Lubaczowie odbędą się uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Główna część wydarzeń odbędzie się pod Pomnikiem Niepodległości.

Szczegóły na plakacie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

7 komentarze

 1. Czesc i Chwala Bohaterom! Zolnierzom Niezlomnym,AK i NSZ, Witoldowi Pileckiemu,Ince,Fieldorfowi-Nilowi,Cieplinskiemu i wielu innym za walke o Wolna Polske z czerwona holota
  Wieczna hanba bandytom z UB,SB,ZOMO,WSI. Antypolskim swiniom i bydlakom,analfabetom i sadystom
  Chwala Wielkiej Polsce!

 2. Czy nie lepiej oddawać Cześć wszystkim osobom które zginęły w tej bestialskiej wojnie? Nie ważne po której stronie byli? Każdy walczył o swoje ideały. Niektórzy bo chcieli, niektórzy bo zostali do tego zmuszeni! 70 lat po wojnie może zamiast wychwalać jednych czy drugich może warto pomyśleć aby świętować pamięć wszystkich poległych, pomordowanych, zaginionych.
  Tragedia tamtych dni powinna być dla nas lekcją! Lekcją o to aby NIGDY WIĘCEJ tego typu tragedie się nie powtórzyły i aby nikt nie był dyskryminowany ani poniżany. Żyjmy na tej Ziemi WSPÓLNIE. Ponad podziałami.
  PO 11: NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!

 3. Historia pobudza wyobraznie i gdybanie. Inaczej wygladala przyszlosc Polski,gdyby pozwolon dzialac Gen. Georgowi Pattonowi. On i’jego zolnierze zdobyliby Berlin juz w listopadzie 1944, a wg historykow w 1945 bylby juz w Moskwie i obalilby tych czerwonych bandziorow. Przeciez on byl juz blisko Pragi. Niestety,zostal zamordowany,bo byl nie w smak wielkiej trojcy. Poza tym cenie go,bo w momencie gdy Brygada Swietokrzyska poszla na Zachod i natknela sie na Dywizje Pattona,oni musieli ich sprawdzic. Idzie jakas jednostka,nie wiadomo kto ,nie wiadomo skad. Po weryfikacji,Brygada byla jedyna polska jednostka,ktora miala przywilej noszenia na mundurach stopni amerykanskich. Malo tego,angole wydali kacapom naszych bohaterow z AK,NSZ lub tez poinformowali o ich miejscu pobytu. Do gen.Pattona rowniez ruska holota sie zwrocila o wydanie zolnierzy BŚ. A gen. Patton powiedzial-ni chu..a! I ruscy mogli mu skoczyc. Poza tym general Patton byl zacieklym antykomunista,tak jak i ja uwazam. Polecam film Patton z legendarnym Georgem Scottem w roli glownej

  • Dzięki, że przypomniałeś te fakty. U nas wciąż pokutuje „wdzięczność” dla czerwonej hołoty za „wyzwolenie” Polski. Wystarczy popatrzeć na niektóre sondaże. I nieważne, że ta hołota mordowała, torturowała, gwałciła i kradła na potęgę. Przecież winniśmy im „wdzięczność”. Tak, jakby do Berlina była inna krótsza droga niż przez Polskę. Łaskę nam zrobili, że tędy leźli i zdewastowalii to, czego Niemcy nie zdążyli.

 4. Czesc i Chwala Bohaterom! z naciskiem na Najwybitniejszego Polaka w historii obok Sw.Jana Pawla II,a mianowicie Sp.Witolda Pileckiego. Bohater,legenda i symbol dazenia do wolnosci. Czesc Jego Pamieci (1901-1948)

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here