Napisz dyktando i zostań Mistrzem Ortografii Ziemi Lubaczowskiej

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie otworzyła listę zgłoszeń do rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej. Każdy, kto chce otrzymać to miano musi napisać dyktando. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 9 marca.

Fot. Archiwum

Uczestnicy swoją znajomość języka polskiego będą mogli sprawdzić 12 marca w MBP. Tam o godz. 17:00 z zasadami ortograficzno-interpunkcyjnymi zmierzyć się będą mogły osoby z powiatu lubaczowskiego. Wystarczy tylko zgłosić swój udział wypełniając „Kartę Uczestnictwa” (dostępna na stronie mbp.lubaczow.pl) i dostarczyć ją do MBP w Lubaczowie (ul. Tadeusza Kościuszki 18).

Rywalizacja przebiegać będzie w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej oceniani będą uczestnicy do 25. roku życia, a w drugiej – osoby mające ponad 25 lat. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne. Mistrzom wręczone zostaną czeki o wartości 300 zł, zaś Wicemistrzom – 200 zł.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z tekstem przygotowanym na podstawie dyktanda prof. Jerzego Podrackiego bezbłędnie poradzili sobie Przemysław Mazepa i Elżbieta Snopkowska, którzy otrzymali tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie oraz MBP w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here