Herody 2020: Wesoła gromadka z Oleszyc z główną nagrodą

1

Siedem grup wzięło udział w tegorocznym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „Herody 2020”, który odbył się w niedzielę (26.01) w sali teatralnej lubaczowskiej Konkatedry. Główną nagrodę jury przyznało teatrzykowi „Wesoła gromadka” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach.

Komisja, której przewodniczył Piotr Zubowski – dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie, oceniała m.in. teksty i wykonanie pastorałek oraz kolęd i tekstów winszujących, teksty scenariusza, zgodność z tradycją oraz dobór strojów, rekwizytów i przebrań.

Główną nagrodę otrzymał teatrzyk „Wesoła gromadka” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach, który przedstawił tradycyjne Herody, oparte na dawnych zapiskach. Drugie miejsce przyznano zespołowi teatralnemu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Biłgoraja, a trzecie grupie kolędniczej ze Szkoły Podstawowej w Horyńcu Zdroju – czytamy na stronie Powiatu Lubaczowskiego.

Organizatorami i sponsorami konkursu byli: Parafia Konkatedralna w Lubaczowie, Fundacja Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie i Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, a współorganizatorami: Powiat Lubaczowski, Miasto Lubaczów i Gmina Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. Marcin Materniak, powiatlubaczowski.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here