Ostatnie dni na zgłoszenia do HERODÓW

0

Do 23 stycznia można zgłaszać się do XII Przeglądu Zespołów Kolędniczych HERODY. Zespoły zaprezentują ludowe tradycje w niedzielę (26.01) o godz. 14:00 w sali teatralnej lubaczowskiej Konkatedry.

Fot. Robert Kryla, arch.

Chcąc, by zimowe obrzędy przetrwały w dawnej formie, należy dać możliwość kolędnikom zaprezentowania się. Taką przestrzeń znaleźć oni mogą na organizowanym od dwunastu lat Przeglądzie Zespołów Kolędniczych HERODY w Lubaczowie. Co roku do udziału  zgłasza się duża liczba zespołów. Zawsze na scenie pojawiają się  grupy kolędnicze oraz teatry dziecięce i młodzieżowe z całego powiatu.

Jury, chcąc wyłonić najlepszych herodów, podczas występów będzie brała pod uwagę przede wszystkim wykonanie pastorałek, kolęd i tekstów winszujących, oryginalność i pomysłowość wystąpienia, strojów i rekwizytów oraz zgodność z tradycją.

Zgłoszenia należy dokonać do 23 stycznia wypełniając kartę dostępną na stronie internetowej lubaczowskiej Konkatedry, którą należy dostarczyć do Parafii p.w. św. Stanisława BM w Lubaczowie (ul. Kościuszki 2).

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here