Oszustwo „na krewnego”, dwie osoby straciły oszczędności życia

2

Dwoje mieszkańców powiatu lubaczowskiego straciło wczoraj (18.12) oszczędności swojego życia. Dały się nabrać dzwoniącym do nich oszustom.

Po raz kolejny lubaczowscy policjanci otrzymali sygnały, o tym, że ktoś próbuje oszukiwać starszych ludzi w naszym regionie. Tylko wczoraj odnotowano kilkanaście takich zgłoszeń. Oszuści dzwonili do ludzi starszych na numery stacjonarne, podając się za policjanta lub krewnych, którzy potrzebują znacznej kwoty pieniędzy. Niestety dwie osoby dały się oszukać i straciły oszczędności swojego życia.

Jeszcze raz apelujemy o rozwagę! Zwracamy się również z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. W razie wątpliwości zawsze można zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować o swoich obawach – czytamy w komunikacie KPP w Lubaczowie.

Nie udzielajmy przez telefon żadnych informacji na swój temat i na temat swoich oszczędności. Pamiętajmy, że może to być sposób oszustów, aby dowiedzieć się kto i ile pieniędzy przechowuje w domu, aby później je ukraść.

Pamiętajmy, że żadne służby mundurowe czy organy ścigania NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy, czy też haseł do kont bankowych. NIGDY też nie proszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here