Dr Rafał Opulski mówił o stanie wojennym w MBP

4

Czy stan wojenny był konieczny? Czy wprowadzono go zgodnie z prawem? Ile było ofiar stanu wojennego? Jakie były jego przyczyny i skutki? Na te i inne pytania odpowiadał dr Rafał Opulski, który spotkał się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie.

Podczas wykładu dr Opulski przypomniał o najważniejszych wydarzeniach z okresu wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Mówił o formach oporu społeczeństwa i represjach skierowanych przeciwko protestującym, a także o skutkach gospodarczych – kryzysie, inflacji czy reglamentacji towarów – z jakimi zmierzyć się przyszło Polakom.

Rafał Opulski to lubaczowianin mieszkający w Krakowie. Jest doktorem nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, absolwentem stosunków międzynarodowych i religioznawstwa na UJ, pracownikiem naukowym krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, wykładowcą na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, certyfikowanym trenerem.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

  1. Nie wiem po co ten gośćiu tu przybył. Chyba zaliczył do kolekcji kolejny wykład – ale to nie jakość tylko na sztukę. Ocena niedostateczna dla pana. Gdyby nie głosy z sali to to szkoda czasu byłoby. Dzięki że się odezwali. Pani dyrektor dużo chce zrobić, ale niestety nie przewidziała, że za tytułami jest pustka w tym temacie (chciała dobrze – nie wątpię)

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here