Znamy datę otwarcia Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie

13

Remont Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie dobiegł końca, co oznacza, że zbliża się dzień jego otwarcia. Uroczyste oddanie budynku do użytku odbędzie się 9 stycznia.

Fot. elubaczow.com

O tym, że MDK przejdzie gruntowny remont dowiedzieliśmy się w 2017 roku, kiedy Zarząd Województwa Podkarpackiego przekazał prawie 3 mln zł na rozbudowę i przebudowę budynku. Z upływem czasu patrzyliśmy jak dawna bryła MDK nabiera nowoczesnych kształtów. Zmiany nastąpiły także wewnątrz. Powstało 8 nowych, w pełni wyposażonych sal i 4 pokoje dla instruktorów. Pojawiły się nowe pomieszczenia biurowo-administracyjne, kasa i szatnia.

W pierwotnym projekcie modernizacji nie była ujęta sala widowiskowa, ale dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (200 tys. zł) także ona nabrała nowych barw. Zmodernizowano scenę, zlikwidowano balkon i zamontowano nowe fotele.

Inwestycje od samego początku doglądała poseł Anna Schmidt-Rodziewicz, która pomagała aplikować o pozyskanie środków zewnętrznych na ich realizację, a wcześniej także przyłożyła się do instalacji w obiekcie cyfrowego kina.

– Śmiało możemy powiedzieć, że MDK dołączy do grona najnowocześniejszych ośrodków tego typu w kraju. – piszą w najnowszym wydaniu Informatora Miejskiego „Lubaczow.pl” urzędnicy.

W sumie prace pochłonęły ponad 4 mln zł. 

AH, hp, elubaczow.com


13 komentarze

  1. Podczas remontu NIE zastosowano najnowszych technik, dzięki czemu będziemy mogli tuż po otwarciu zapoznać się z szerokim wachlarzem różnego rodzaju grzybowych nalotów naściennych i podziwiać bardzo bogatą w wyrazie bibliotekę spękań ściennych.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here