Nowa sala widowiskowa i nowe fotele w MDK

2


Miejski Dom Kultury w Lubaczowie nie tylko odnowi sale warsztatowe, ale także salę widowiskową. Dyrektor Andrzej Kindrat w drodze przetargowej wyłonił firmę, która ją przebuduje i wyposaży. Prace pochłoną ponad milion złotych.

fot. lubaczow.pl

Przebudowa sali widowiskowej nie była ujęta w pierwotnym projekcie modernizacji budynku. Władze miejskie uznały jednak, że mając rozbudowany i zmodernizowany obiekt wrócą do tematu sali widowiskowej, tym bardziej, że tego oczekiwali mieszkańcy. Napisali wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który rozpatrzony został pozytywnie. Do Lubaczowa wpłynęło 200 tys. zł na modernizację sali widowiskowej.

Po dokonaniu wszelkich formalności MDK ogłosił przetarg pn. „Rozbudowa i przebudowa budynku Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie oraz zakup wyposażenia sali widowiskowo kinowej Miejskiego Domu Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie”, który został już rozstrzygnięty. Zadania podejmie się firma SimplyTech Sp. z o.o. z Warszawy, która jako jedyna stanęła do konkursu. Złożyła ofertę na 1 100 850,00 zł brutto i na swoje prace udzieliła 36 miesięcznej gwarancji.

Nowa sala widowiskowa będzie odpowiednio przystosowana do realizacji ambitnych projektów kulturalnych i transmisji kinowych. Prace polegać będą na wykonaniu montażu podłogi monolitycznej (będzie ona pochyła, co pozwoli widzom na wygodniejsze spoglądanie na scenę i ekran), sufitu akustycznego i ustrojów akustycznych ściennych. Te zabiegi sprawą, że w pomieszczeniu zapewniona zostanie akustyka odpowiadająca wymaganiom sal kinowych. Pojawi się także nowy ekran, stanowisko dla akustyka i operatora oświetlenia scenicznego na widowni. Ponadto MDK zyska elementy oświetlenia scenicznego i nowe fotele. Tych będzie 206, które ułożone zostaną w 12 rzędach mieszczących 15 foteli. Instytucja będzie dysponować również 15 fotelami przenośnymi, montowanymi doraźnie przed zmodernizowaną sceną. Ponadto MDK na fotele będzie mógł dostawić 100 podkładek dla dzieci. Balkon zostanie zlikwidowany.

Firma zobowiązana jest wykonać zadanie w 90 dni od dnia podpisania umowy.

AH, elubaczow.com

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here