W Lubaczowie biorą się za remonty dróg, przetargi już rozstrzygnięte

14

Władze Lubaczowa ostro ruszają z remontami dróg. Rozstrzygnięto już przetargi na przebudowę ul. Parkowej, Monte Cassino i Mały Łążek oraz na remont ul. Rzemieślniczej, Korzeniowskiego, gen. J. Kustronia, M. Pszennego i Z. Nowickiego.

Mieszkańcy Małego Łążka w Lubaczowie w końcu doczekają się nowej nawierzchni swojej ulicy.

W ostatnich dniach rozstrzygnięto dwa duże przetargi na remonty i przebudowy dróg w Lubaczowie. Zadanie „Przebudowa dróg gminnych Nr 104954R ul. Parkowej, Nr 104956R ul. Monte Cassino, Nr 104954R ul. Mały Łążek w Lubaczowie” wykona Zakład Instalacyjny Wod-Kan CO i Gaz Jan Szyk z Lubaczowa, który do Gminy Miejskiej Lubaczów wniósł ofertę na kwotę 677 700,00 zł.

Z kolei zadanie „Przebudowa dróg gminnych na terenie miasta Lubaczowa” zostało podzielone na części. Pierwszą z nich zrealizuje Konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika (Lider) i PBI WMB Sp. z o.o. z Sandomierza (partner). To ono przebuduje ul. Rzemieślniczą. Ponadto przeprowadzi trzecią część zadania, czyli wykona nawierzchnię bitumiczną ul. Ogrodowej i drogi wewnętrznej dz. nr ewid. gruntów 378 (przy ogródkach działkowych). Natomiast drugą część, czyli przebudowę nawierzchni drogi i chodników ulicy Korzeniowskiego oraz przebudowę ul. gen J. Kustronia, ul. M. Pszennego i ul. Z. Nowickiego, wykona F.H.U. UNI-DEKOR Tomasz Bąski z Lubaczowa. W sumie realizacja zadania pochłonie 4 327 310,80 zł. Część środków zostanie pokryta z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych.

AH, elubaczow.com


14 komentarze

  1. A Ci co tam mieszkają nie płacą podatków? A Ci co mieszkają na Mazurach od x lat nie płacą podatków? A Ci co mieszkają na piaskach i od wojny nie mogą się doczekać drogi nie płacą podatków? To lepiej budować drogi w polach gdzie nikt nie meszka (drogą za osiedlem na Słowackiego do niby basenu)? Jest jakaś różnica i podział mieszkańców, czy ktoś sam wybudował, kupił itd. A może zależy kto mieszka przy danej ulicy?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here