Ulice Hubala i Kurierów Armii Krajowej w Lubaczowie zostaną wyremontowane

0

Władze Lubaczowa wyremontują ul. Hubala i Kurierów Armii Krajowej. Prace odbędą się w ramach rządowego programu „Fundusz Dróg Samorządowych na rok 2019″, z którego Gminie Miejskiej Lubaczów udało się pozyskać 3 mln zł. Został już rozstrzygnięty przetarg na budowę i przebudowę ulic.

Na zdjęciu skrzyżowanie ulic Hubala i Kurierów Armii Krajowej.

Zadanie pn. „Budowa i przebudowa dróg gminnych Nr 104921R ul. Mjr Hubala oraz Nr104916R ul. Kurierów Armii Krajowej w Lubaczowie” podzielone zostało na dwie części. Pierwszą z nich (ul. Hubala) wykona Zakład Instalacyjny Wod-Kan CO i Gaz Jan Szyk z Lubaczowa. Ulica zostanie rozbudowana i połączona z ul. Ofiar Katynia. Pojawią się chodniki dla pieszych i ścieżka rowerowa jednokierunkowa po obu stronach drogi. Prace obejmą także przebudowanie odcinka drogi od basenu do dworca kolejowego z przebudową skrzyżowania z ul. Słowackiego na rondo. Wybudowana zostanie także zatoka autobusowa zlokalizowana w ul. Kolejowej.

Drugą częścią zadania (ul. Kurierów AK) zajmie się Konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika i PBI WMB Sp. z o.o. z Sandomierza. Mieszkańcy tej części miasta doczekają się nie tylko nowej drogi. Będą mieć także dwukierunkową ścieżkę rowerową oraz obustronny chodnik.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here