Lubaczów: Powiatowy Piknik Ekologiczno – Geologiczny [FOTORELACJA]

0

Troska o środowisko naturalne stała się naglącą potrzebą społeczną. Wreszcie rośnie świadomość jak ważne są dziania proekologiczne. Szczególną rolę w kształtowaniu tej troski spełnia edukacja najmłodszych. To oni będą żyć w świecie, który już teraz wszyscy tworzymy. Dlatego Powiatowy Piknik Ekologiczno-Geologiczny, który odbył się w środę (11.09) skierowany był głównie do nich.

IV Piknik Ekologiczno-Geologiczny odbył się pod hasłem „Ekologiczne środowisko- zdrowy człowiek”. Wszyscy obecni mogli przekonać się, że edukacja ekologiczna nie musi być nudna i może przybrać formę zabawy. Dlatego dzieci i młodzież mogli wziąć udział w spektaklu Teatru „Kultureska”, zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, Happeningu Antysmogowym prowadzonym przez Stowarzyszenie „Ekoskop”, czy prelekcjach „Poczet polskich dinozaurów” i „Jak to jest być karbońską rośliną” poprowadzonych przez Pawła Woźniaka z Państwowego Instytutu Geologicznego Oddziału Górnośląskiego.

Uczestnicy pikniku mogli oddać surowce wtórne i otrzymać w zamian sadzonki drzew leśnych. Dorosłych świadomych wagi problemu na pewno zainteresowały prezentacje instalacji odnawialnych źródeł energii oraz kotłów ekologicznych.

Organizatorem Pikniku było Starostwo Lubaczowskie. Partnerami w organizacji byli: Miasto Lubaczów, Stowarzyszenie Geoturystyczne Roztocze Wschodnie, Lasy Państwowe, Nadleśnictwa: Lubaczów, Oleszyce i Narol, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lubaczowie, Bank Spółdzielczy, GLOBEnergia oraz Koło Środowiskowe Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie przy Starostwie Powiatowym w Lubaczowie.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Środowiska, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie i Podkarpacki Kurator Oświaty.

fot. Mariusz Pajączkowski

mp, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here