Gmina Lubaczów zaprasza w sobotę (14.10) na wyjątkowe jesienne wydarzenie. W Baszni Dolnej odbędzie się Dynia FEST i Piknik Ekologiczny. W Kresowej Osadzie czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Dynia FEST to organizowany przez Gminę Lubaczów festiwal z wieloma atrakcjami i konkurs na największą dynię. W programie niedzielnego wydarzenia znajduje się wiele interesujących atrakcji. Do najważniejszych z nich należy konkurs na największą dynię, w którym możemy zobaczyć mierzenie i ważenie dyniowych gigantów. Będzie też dyniobranie, dyniowe konkurencje sportowe, takie jak bieg z dynią, dyniowe kółko-krzyżyk, dyniowe kręgle czy podaj dynię. Odbędą się także warsztaty i pokazy kulinarne, a miejscowe gospodynie i Kluby Seniora serwować będą swoje specjały. Specjalne menu pojawi się także w restauracji Kresowej Osady.

Ponadto tego dnia zorganizowany zostanie Piknik Ekologiczny, w czasie którego dzieci i młodzież, ale także dorośli uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska oraz wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Będzie można także porozmawiać z zaproszonymi specjalistami w zakresie ekologii, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ponadto dla uczestników przygotowane zostały ekologiczne upominki.

W trakcie wydarzenia będziemy mogli również podziwiać jesienne występy Przedszkolaków Gminy Lubaczów oraz występy lokalnych zespołów.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here