Lubaczów: Na os. Słowackiego nie wybudują garaży

7

Wygląda na to, że spór powstały między mieszkańcami osiedla Słowackiego w Lubaczowie, w sprawie budowy garaży, dobiegł końca. Postępowanie zostało umorzone. Inwestycji nie będzie.

Pod koniec kwietnia część mieszkańców protestowała przeciwko budowie garaży.

W kwietniu pisaliśmy, że mieszkańcy osiedla Słowackiego podzielili się. Wiele emocji wzbudziła propozycja budowy garaży między blokiem nr 30 na ul. Słowackiego a blokiem nr 17 na ulicy Krasińskiego w Lubaczowie. Część osób optowało za ich powstaniem, druga część stawiała sprzeciw, argumentując, że nie warto niszczyć skrawka zieleni, który mieści się tuż pod ich oknami. Obawiali się również hałasu i spalin. Swój sprzeciw zgłaszali nie tylko do Spółdzielni Mieszkaniowej (teren, na którym miały stanąć blaszane garaże, jest w jej użytkowaniu wieczystym). O sprawie poinformowali Burmistrza Lubaczowa i Radnych Miejskich. Ostatecznie wnioskodawcy po rozmowach wycofali swój wniosek, a burmistrz Krzysztof Szpyt umorzył postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy.

– Dzięki działaniom mieszkańców ulic Słowackiego i Krasińskiego, rozmowom z radnymi, w szczególności z Markiem Małeckim i samym Burmistrzem Krzysztofem Szpytem, który do sprawy podszedł w naprawdę ludzki sposób, budowa garaży nie dojdzie do skutku. Wygląda na to, że protest mieszkańców nie poszedł na marne. Dziękujemy! – mówi w imieniu mieszkańców Anna Kordys, jedna z oponentek. 

AH, elubaczow.com

7 komentarze

  1. Pan Łańcucki przed wyborami obiecał płac zabaw. Nie ma.
    Bloki przy ul Słowackiego i Krasinskiego zamieszkuje mnóstwo malutkich dzieci i każdego roku rodzą się kolejne. Maja do zabawy dwie możliwości : piaskownice nr 1 i piaskownice nr 2.
    Ani jednej huśtawki. Ani jednej.

    Dziękujemy Panu panie radny

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here