W czwartek (25.04) odbył się protest przeciwko budowie garaży między blokiem nr 30 na ul. Słowackiego a blokiem nr 17 na ulicy Krasińskiego w Lubaczowie. Planowana przez Spółdzielnię Mieszkaniową inwestycja wzbudza wiele emocji mieszkańców osiedla.

Urząd Miasta Lubaczów poinformował 17 kwietnia 2019 r., że na wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaczowie, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie o wydanie decyzji o warunkach zabudowy pod nazwą: Budowa garaży dla samochodów osobowych na działce 3007/4, 3007/5 obr. 001 Lubaczów. Są to tereny umiejscowione między blokami nr 30 i 32 na ul. Słowackiego a blokiem nr 17 na ulicy Krasińskiego, oraz blokiem nr 10 na ul. Cypriana Kamila Norwida.

Planowana inwestycja podzieliła mieszkańców Lubaczowa. Część czeka na nią od dawna, część występuje stanowczo przeciwko niej. Przeciwnicy budowy zebrali się 25 kwietnia o godz. 17.00 przed blokiem nr 30, aby wyrazić swój sprzeciw. Obawiają się hałasu, spalin i kurzu. Jak mówią, bardzo ważny jest dla nich zadrzewiony obszar zieleni na działce, na której planowana jest inwestycja. Zostanie on zniszczony przez zabudowę, biegnącą jak podkreślają tuż pod ich oknami.

Protestujący zebrali się przed blokiem, gdzie zbierano podpisy pod petycją o wstrzymanie planów budowy. Następnie zgromadzeni udali się do świetlicy Spółdzielni przy ul. Słowackiego 34 A, gdzie odbywało się Walne Zgromadzenie Spółdzielni. Tam zostali powiadomieni, że temat nie podlega pod porządek obrad tego dnia i nie zostanie poruszony, oraz zostali oskarżeni o wtargnięcie i zakłócanie porządku. Na miejsce wezwana została policja.

Protestujący zapowiadają, że będą kontynuowali walkę o tereny zielone, petycja zostanie przekazana właściwym jednostkom.

fot. Mariusz Pajączkowski

mp, elubaczow.com 

17 komentarze

  1. Tak to jest jak wybrany głosami wieksZosci mieszkańców osiedla radny Pan Łańcucki występuje w interesie 30 mieszkańców (bo tyle ma być garaży) mając daleko gdzieś tych, którzy na niego głosowali. Ciekawe ile na tym interesie zarobią skoro nie boja się podziału wśród mieszkańców i akcji protestacyjnej na szeroka skale. Mam nadzieje ze Pan Burmistrz już na początku zablokuje inwestycje i pokaże, ze liczy się dla niego człowiek a nie czyjś interes

  2. Pani Kingo, proszę wziąć pod uwage, ze na chwile obecna bloki zamieszkane są w większości przez osoby starsze nie mające samochodów oraz młodych ludzi, których nie stać na garaż. Ten, kto taki garaż posiada nie ma go bezpośrednio za czyimś oknem tylko w znacznej odległości.

  3. Szanowna Pani Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaczowie powinna już dawno przejść na zasłużoną emeryturę !!!! Co ona tam jeszcze robi nie ma ludzi nie zastąpionych? A Pan Radny nieporadny Ł. ma daleko w poważaniu interes ogółu, dla niego liczy się to co obiecał swoim kilku kolesiom. Budowa garaży po oknami wspólnoty mieszkaniowej nie będącej we władaniu spółdzielni jest celowym działaniem na ich szkodę, żeby pokazać innym, że niepokornych trzeba karać.

  4. Kur…jeszcze tam garazy n i e bylo ludzie gdzie maja bawic sie nasze dzieci plac zAbaw niech zrobia bo ten co teraz jest to tylko dla dzieci 5+ soe nadaje a gdzie na maluchów jakies hustawki karuzele…. juz zbudowali wiaty pod norwida 10….wygladaja okropnie..

  5. Do przeciwników !!! Jak chcecie tereny zielone to na wieś się przeprowadzić albo działkę sobie kupić !!! A normalnym pracującym ludziom dajcie budować garaże bo ogrom ludzi na nie czeka. Jak w tym mieście ma być dobrze lub jak ma się rozwijać skoro nawet garaży nie można postawić !!!

  6. Ja234 rozwój miasta oceniasz poprzez stawianie garaży? Bardzo inteligentne podejście. Dlaczego ludzie z bloków miedzy którymi maja powstać garaże nie maja prawa do kupna garażu? Inicjatywa skierowana jest wyłącznie do ludzi z sąsiadujących bloków! Spójrz na inne miasta, na nowo budowane osiedla : brukuje się całe czy jednak zieleni? Chciałbyś mieszkając w kawalerce mieć przed swoim oknem garaż? No, odpowiedz szczerze.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here