Przed nami Powiatowy Piknik Ekologiczno-Geologiczny

0

„Ekologiczne środowisko – zdrowy człowiek” – pod takim hasłem odbędzie się Powiatowy Piknik Ekologiczno-Geologiczny. Organizatorzy już teraz zapraszają w środę (11 września) na lubaczowski Rynek.

Podstawowa idea wydarzenia jest prosta – przynosząc odpady, można w zamian dostać drzewko. W programie tradycyjnie więc znalazła się wymiana surowców wtórnych na sadzonki drzew leśnych. Organizatorzy chcąc mocno wesprzeć aspekt edukacji ekologicznej, przygotowali szereg dodatkowych atrakcji. Wystawiony zostanie spektakl „Bukiet Talentów” w wykonaniu Teatru „Kultureska”, prowadzone będą zajęcia edukacyjne, konkursy, animacyjne, pokazy Centralnego Muzeum Geologicznego w Warszawie. Ponadto otwarte zostanie stanowisko geologiczne, paleontologiczne, z grami i konkursami geologicznymi i geograficznymi. Odbędzie się happening antysmogowy prowadzony przez Stowarzyszenie „Ekoskop”. Na scenie zaprezentuje się młodzież i przedstawione zostaną produkty ekologiczne oraz instalacje Odnawialnych Źródeł Energii i kotły ekologiczne.

W sali konferencyjnej Banku Spółdzielczego wysłuchać będzie można prelekcji popularnonaukowej „Poczet polskich dinozaurów” i wykładu „Jak to jest być karbońską rośliną” Pawła Woźniaka z Państwowego Instytutu Geologicznego Oddział Górnośląski.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here