Lubaczów: To było Targowisko (p)różności

0

Maluchy i rodzice opanowali Targowisko Miejskie „Mój Rynek” w Lubaczowie. W sobotę (24.08) na ul. Handlowej wspólnej transakcji i zabawie nie było końca.

Fot. lubaczow.pl

Po raz kolejny targowisko zostało oddane wystawcom. Tym razem pod hasłem „Targowisko (p)różości” zorganizowane zostały dwie giełdy – Kiermasz Rodzinny i Lubaczowska SHOPA. W ramach wydarzenia rodzice sprzedawali akcesoria dziecięce. Na stoiskach handlowych królowały ubranka, buciki, zabawki, wózki, nosidełka, maty, poduszki i wiele innych rzeczy. Obok rodziców pojawili się kolekcjonerzy staroci, rękodzielnicy i mieszkańcy, którzy sprzedawali swoje niepotrzebne przedmioty. Giełda była więc okazją do kupienia poszukiwanych skarbów.

Najmłodsi uczestnicy oddawali się zabawie. Dla nich dostępne były dmuchaniec i stoisko Spice Gears Academy Lubaczów. Do wspólnego spędzenia czasu zachęcała również animatorka. Z kolei nieco starsi uczestnicy mogli wspólnie grillować i szukać szczęścia w loterii fantowej. Sponsorami nagród byli: Urząd Miejski w Lubaczowie, Sklep Odzieżowy Cross, Wrangler, Lee, Sklep Pióro, Apteka Medica, Szkoła Języków Obcych LINGUA i Monika Szwed.

W czasie wydarzenia prowadzona była akcja charytatywna. Osoby nabywające gadżety miejskie (podkładki pod myszkę, magnesy, długopisy, tomik poezji, widokówki i smycze) wsparły czteroletnią Natalię z Lubaczowa, u której zdiagnozowano całościowe zaburzenie rozwoju ze spektrum autyzmu i opóźniony rozwój mowy. Dziewczynka ma cechy dysmorfii, wadę genetyczną oraz zaburzenie chodu i koordynacji.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here