Liderzy Lewicy (SLD, Razem i Wiosna) przedstawili w niedzielę (18.08) swoje „jedynki” na październikowych listach wyborczych. W naszym okręgu numerem 1 jest Łukasz Rydzik z Oleszyc, który reprezentuje Wiosnę Roberta Biedronia.

W powiecie lubaczowskim o „swoim” reprezentancie w Sejmie RP mówi się od lat. Także od lat „nasi” kandydaci nie są jednak w stanie wygrać wyborczego wyścigu choćby z konkurentami na swoich listach. Ogromny wpływ na taki stan rzeczy ma dwa czynniki – miejsce na liście (kandydaci z powiatu lubaczowskiego lokowani są zazwyczaj poniżej trzech pierwszych miejsc) i głosowanie mieszkańców z naszego powiatu na kandydatów spoza naszego terenu. Przed każdymi wyborami sztaby wyborcze apelują o głosowanie „na swoich”, ale apele te jak dotąd nie są do końca skuteczne. W październikowych wyborach parlamentarnych, po raz pierwszy będziemy mieli szansę na to, że to wyborcy z innych powiatów pomogą wybrać nam posła z Ziemi Lubaczowskiej.

Wszystko za sprawą 32-letniego Łukasza Rydzika z Oleszyc, który dość niespodziewanie będzie otwierał wyborczą listę Lewicy. Tę tworzą partie: SLD, Razem i Wiosna, których liderzy w niedzielę zaprezentowali jedynki swoich list. To właśnie ugrupowanie Roberta Biedronia wystawiło jedynkę w okręgu przemysko-krośnieńskim.

Ludzie, którzy wierzą w Polskę demokratyczną, postępową, nowoczesną, Polskę równych szans mają w końcu wybór! – przekonywał w trakcie niedzielnej konferencji Robert Biedroń, który jest szefem sztabu wyborczego Lewicy. Dodał, że tylko ta formacja „proponuje konkretne rozwiązania walki ze zmianami klimatycznymi, program dotyczący polityki socjalnej, mieszkalnictwa i świeckiego państwa”.

Łukasz Rydzik wierzy, że „jedynka” daje realne szanse na to, żeby powiat lubaczowski miał swojego reprezentanta w Sejmie RP. Ma w tym pomóc wyjątkowo aktywna kampania, którą zamierza prowadzić zarówno w kontaktach bezpośrednich z wyborcami, jak i w Internecie.

Już teraz kandydat na posła zachęca do dołączenia do jego sztabu wyborczego oraz szuka chętnych do komisji wyborczych.

Działania Łukasza Rydzika można śledzić na: facebook.com/lukaszrydzik oraz instagram.com/lukasz.rydzik/.

Łukasz Rydzik od samego początku projektu „WIOSNA” zaangażował się w jego działania. Jest on absolwentem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji. To wieloletni pracownik sektora bankowego, pełniący społecznie funkcję przedstawiciela pracowników jednego z banków. Jest propagatorem zdrowego trybu życia, zrównoważonego rozwoju i racjonalnego zużycia zasobów. Jest również inicjatorem oraz koordynatorem EkoWiosny – projektu w ramach Wiosny Roberta Biedronia promującego troskę o środowisko i odpowiedzialność za klimat.


97 komentarze

 1. Hasła wyborcze Lewicy i partii wiosna to postępowość, nowoczesność i państwo świecki. Czyli co mam przez to rozumieć że postępowość to indoktrynacja seksualna naszych dzieci. Nowoczesność to legalizacja małżeństw homoseksualnych i adopcja dzieci przez te środowiska. Państwo świeckie to obrażanie i walka z katolikami poprzez organizowanie wyuzdanych i agresywnych marszy LGBT i profanację symboli religijnych. Naprawdę nie chciał bym żeby społeczeństwo Polskie było tak zdegenerowane jak np. w Francji, Holandii czy w Niemczech.

     • Czyli mam rozumieć że partie (SLD, Razem i Wiosna) nie uczestniczą w marszach LGBT i nie wspierają tych środowisk. A to co widzimy w telewizji to jedna wielka mistyfikacja zorganizowana przez wyznawców UFO.

     • Nigdzie nie napisałem, że partie Lewicowe nie uczestniczą czy nie popierają marszów LGBT lub środowisk wywodzących się z tychże. Wręcz przeciwnie, mają to zapisane w swoim programie. NIemniej jednak nikomu ta „ideologia” nie będzie narzucana, tak jak robi to np. Kościół Katolicki.

      W tym wątku rozchodzi się o to jak podawana jest ta informacja i skąd pochodzą źródła. Zwolennicy jedynej słusznej partii oraz towarzysząca im propaganda TVP, nadzorowana m.in. przez ojca redemptorystę z Torunia jest przeciwna LGBT itp. W sposób haniebny i obrzydliwy pokazują i straszą opinię publiczną tym środowiskiem. Wcale nie twierdzę, że nie ma tam patologii, ale w np. Kościele Katolickim też ją mamy. To już nam nie przeszkadza?

     • MIeszasz zoofilię, pedofilię i inne dewacje seksualne do LGBT. Potwierdzasz tym samym, że nie wiesz o czym piszesz. Nasłuchałeś się jakichś bzdur w TVP i teraz to nam próbujesz wmówić. Odstaw leki lub zwiększ dawkę, bo coś nie działa.

     • Nie czytasz ze zrozumieniem. Napisałem, że nikt nikomu nie będzie narzucał ideologii lub w co ma wierzyć lub jak wychowywać dzieci. Czy też – uczestniczyć w marszu. Nie masz zielonego pojęcia o programie Lewicy. Przyjąłeś jedną narrację i próbujesz każdemu z osobna wmówić te brednie.
      Cieszę się, że masz dzieci, że masz wartości, które chcesz im przekazać. Wierzę też, że w przyszłości twoje dzieci będą potrafiły stosować znaki interpunkcyjne w języku polskim, będą potrafiły lepiej władać nie tylko językiem ojczysztym, ale również obcym. Daj im Boże, bo dla ojca już nie ma chyba ratunku.

 2. Jakoś 80 procent powiatu wyjechało właśnie do tych krajów i najwyraźniej wolą być zdegenerowani niż traktowani „po bożemu”. Edukacja seksualna polega na stopniowym i harmonijnym przystosowaniu dzieci do własnej seksualności, nie jest żadną nauką masturbacji czy pożywką dla pedofilii. Wręcz przeciwnie – chodzi o to, by przed pedofilią dziecko uchronić, uświadamiając je o zagrożeniach płynących z niektórych „zabaw”. Ukazanie granic intymności od najwcześniejszego dzieciństwa nie jest niczym złym, jest po prostu konieczne.
  Państwo świeckie nie zagraża kościołowi. Wręcz przeciwnie: pozwala mu w pełni zająć się ludzką duchowością, odetchnąć od przyziemności polityki. Nie mówiąc już o tym, że kościół w świeckim państwie jest traktowany jak każda inna instytucja, czyli płaci podatki i rozlicza się od danin.
  Jeśli Polacy dadzą sobie do reszty wcisnąć ciemnogrodzkie przesądy, bez końca celebrując swoje historyczne klęski, nigdy nie zasłużą na upragnione zwycięstwo, takie jak w 1920 r. Bo wówczas „cudem” był fakt, że udało się Polaków zjednoczyć i zwalczyć uprzedzenia. Wśród walczących byli homoseksualiści, Żydzi, Ukraińcy, Ormianie, Litwini, Białorusini, Niemcy, Francuzi, a nawet jeden Nigeryjczyk. Historia pokazuje, że na uprzedzeniach i nienawiści jedynie tracimy. Natomiast przezwyciężenie narodowej ksenofobii potrafi zdziałać cuda. Jak ten nad Wisłą.

  • Z tymi 80 % to bym nie przesadzał he he. Czego młodego człowieka nie trzeba uczyć to na pewno seksualności wszystko przychodzi naturalnie a od nauki powściągliwości seksualnej są rodzice. Zauważyłem już jak państwa świeckie traktują religie katolicką, burząc kościoły, odbierając dzieci dla pieniędzy tworząc zdegenerowane naćpane środowiska. A z tymi gejami walczącymi to bym nie przesadzał he he równie dobrze można by powiedzieć że walczyli też onaniści czy zoofile więc słabe to pana porównanie. Zjawisko homoseksualizmu było jest i będzie nikt tego nie neguje tylko po co się z tym obnosić.

   • Jeśli seksualność jest jedynie domeną natury to ludzie powinni się gwałcić na każdym kroku. Seksualność jest fuzją natury i kultury, które tworząc dysonanse doprowadzają niejednokrotnie do tragedii tj. tragedia pedofilii. Współczesne, mocno nagłaśniane problemy wynikają z rozmaitych błędów, często popełnianych w procesie wychowania. Istnieją na świecie tysiące ludzi nie potrafiących powstrzymać swojej we. „natury”, czyt. psychopatycznych skłonności. Dlaczego? Rodzice nie zawsze są w stanie przystosować dzieci do życia na gruncie seksualnym, bo, co tu dużo mówić , różni są rodzice i różne metody wychowania, a przede wszystkim różne „sytuacje w rodzinie” (jak straszne czasami, wszyscy wiemy). Dziecko otrzymując niezbędne informacje w szkole jest w stanie odróżnić dobro od zła, obronić się przed zagrożeniem, co często czeka na nie w domu.
    Opowieści o burzeniu kościołów z kolei pochodzą jeszcze z czasów peerelu. Chrześcijaństwo na zachodzie funkcjonuje, jednakże w zupełnie innej formie niż w Polsce. Jest religią elitarystyczną, nie plebejską, stąd jego skromna i mało transparentna forma jest niezauważalna dla Polaków. Nie mówiąc już o zachodniej teologii, tak mocno kształtującej zarówno Jana Pawła II, jak i np. Czesława Miłosza. Ludzie w Polsce jednak wolą ciemność, ciemność postpeerelowskiej propagandy, której współczesne istnienie i wybrzmiewający dzwon pokazuje, jakim prawem uchował się w Polsce kościół za komuny. Po prostu – wielu księży znalazło doskonały sojusz z pionkami Stalina. Tyle.

 3. O tej domenie seksualności to cały czas słychać od środowisk LGBT jakby nie było większych problemów jak ich pociąg seksualny co tak naprawdę większości Polaków to nie obchodzi. Jakie wzorce rodzinne przekażą dziecku dwaj tatusiowie ? I tu wychodzi mądrość narodu Polskiego uczymy się na błędach innych narodów które dopuściły do tych dewiacji. A te hasła co pan używa ”ciemnogród” i odnoszenie się w niektórych kwestiach do PRLu wielokrotnie są powtarzane w liberalno-lewicowych mediach wiec proszę napisać coś od siebie.

 4. @polak2010 kluczową rolę pełnią wątki zarówno wątki związane z dyskryminacją, jak i patologiami seksualnymi, obecnie stanowiącymi obieg licytacji (kto jest bardziej pedofilem: ksiądz czy reżyser filmowy). Rozwiązanie tych kwestii leży w edukacji, jak i w edukacji leży wychowanie człowieka współczesnego do krytycznej oceny rzeczywistości. Jak Pan prześledzi dzieje polskiej polityki ostatnich trzydziestu lat, to nie było w niej zbyt wiele racjonalności, za to dużo wojen, gierek, prowokacji, na bardzo roznym gruncie. A przede wszystkim ciągle urabianie społeczeństwa, jak tej masy, którą raz malowano na pseudo-lewicowe (triumfy SLD), innym razem na pseudo-liberalne (UW i PO). Rządy PiS to podniecanie ludu za pomocą boguojczyznianych sentymentów, zbrojnych mobilizacji. A wszystko po to, by zasłonić cały szereg zaniedbań, których nie da się rozwiązać transferami socjalnymi. Ludzie w Polsce zasługują na to, by nie czekać 10 miesięcy do ortopedy, by nie podpisywać dożywotnich kontraktów z bankiem dla wlasnego M3. To jednak wszystko nie może się zainicjowac w atmosferze nieustannej wrogości, jaką współtworzy duopol PoPis – współczesna sanacja, i radiomaryjny kościół katolicki, nie mający ze współczesnym chrześcijaństwem nic wspólnego. Życie w Polsce zacznie się wtedy, kiedy skończy się wojna obronna o dobro kilku zakłamanych biskupów. Życie zacznie się wtedy, kiedy nastąpi trzeźwa rozmowa. A do takiej trzeba uciszyć nienawiść.

  • Bardzo słuszna konkluzja, że „życie w Polsce zacznie się wtedy, kiedy nastąpi trzeźwa rozmowa. A do takiej trzeba uciszyć nienawiść”. Tylko że problem leży u samych podstaw tej słusznej idei, a mianowicie w Polsce, od dawna prowadzi się świadomą i celową politykę podziału społeczeństwa:) I nie są to żadne wypadki, przypadki. Podziały dotyczą tych wszystkich wielu sfer, nad którymi trwają gorejące dyskusje społeczne, jak np. właśnie ta. I dopóki tak jest (a to powtarzam nie dzieje się przez przypadek) dopóty możemy zapomnieć o normalności w tym kraju. To smutne ale najprawdziwsze. Reszta jest tylko wywoływanym złudzeniem wspólności i poczucia bezpieczeństwa, które w rzeczywistości funkcjonują dosłownie na odwrót.

    • To nie sama polityka dzieli społeczeństwo, ona jest tylko narzędziem, jednym z wielu. Początki wyraźnego podziału społeczeństwa sięgają czasów PRL-u gdzie dzielono społeczeństwo na „naszych” i „nie naszych” – na tzw. wrogów systemu. Wtedy to ludzi niezależnych i samodzielnie myślących nazywano wykolejeńcami i krnąbrnymi oszołomami. Jednak każdy rozumny obserwator widzi i wie, że taki podział trwa po dziś dzień. Kwestia tylko nadanej mu nazwy. Dziś taka osoba to ktoś, dla kogo trzymają gotowe miejsca w psychiatryku ;) poddawany jest społecznemu ostracyzmowi i zwą go persona non grata. Nie do wiary!
     Podział społeczeństwa zawsze dotyczy podziału na: My i Oni. Ten podział nie jest dziełem jakiejś określonej partii politycznej lecz panującego systemu, w którym rządy sprawuje (…hm ym…) a społeczeństwo po dziś dzień, wyraźnie dzieli się na ludzi naszych i nie naszych – na tych, których się piętnuje i stallkuje traktując jako wrogów systemu. Przy czym jedno jest w tym zjawisku tak samo niezmienne: wrogami systemu tak kiedyś jak i dziś są ludzie niezależni, wierni zasadom… ludzie o wysokim morale, nie chodzący na złe układy i zgniłe kompromisy. Tacy to właśnie, ze względu na swoją niezależność i trudność w zmanipulowaniu ich, tak samo jak kiedyś, nazywani są wrogiem publicznym, a po dzisiejszemu persona non grata. Szok! Nie do wiary!
     I niby świat idzie do przodu, kraj postępowy.. a w tej kwestii nic się nie zmieniło, a co gorsza czynione są daleko idące w skutkach działania, które mają na celu spotęgować i przyspieszyć ten patologiczny proceder likwidacji ze społeczeństwa jednostek niezależnych i ponad naturalnie uzdolnionych.
     Wobec tego, odwołując się do waszego zdrowego rozsądku, czy w przytoczonym powyżej działaniu, zostały zachowane podstawy prawa logiki w kontekście zjawiska postępu, do którego nasz kraj ma rzekomo zmierzać? Skoro te wspomniane jednostki, swoją niezależnością czy też swym intelektem mogące w dużej mierze przyczynić się, właśnie do postępu kraju – ustawiono w pierwszym szeregu na odstrzał! Czy ktoś mi to może przetłumaczyć na język polski?
     Czy może logiczne myślenie i zdrowy rozsądek też dziś są już tylko zawadą?

     • Dla wszystkich dotąd okłamywanych, nieprawdopodobnie oszukanych i zmanipulowanych (nie przypadkiem) niech ta moja wypowiedź będzie tym właściwym momentem do przebudzenia się ze złego snu – do życia! Raz..dwa…trzy… i budzisz się!

     • Do Polak 2010: Komu każesz się przebudzić? I kogo nazywasz normalnymi ludźmi? Normalny?? I smakuje taki chlebek z judaszowej sakwy? Patrząc na nr IP chyba wiadomo o czym mówię. Pogratulować dobrego samopoczucia oraz przyjętych standardów „normalności”! Wstyd!

     • Do ”dr”Do ”złoty melonik” mylisz pojęcia ja nic takiego nie napisałem złego o gejach ja toleruję LGBT a wasze dewiacje można zrozumieć one były są i będą. Więc po co wam rozgłos. Acha nie wiedziałem że po numerze IP można oceniać osobę.

   • Ciekawe bo największą nietolerancję, nienawiść i agresję widzę na marszach LGBT np. profanacja mszy św. oraz symboli religijnych.W czasie wyborów Mr. Gay Poland drag queen podcięła gardło lalce z wizerunkiem abp. Jędraszewskiego. LGBT to środowisko bez argumentów bardzo agresywne i nietolerancyjne.

 5. Czyli wchodzimy na rozległe tereny polityki panie Konradzie hmmm. Do pewnych kwestii odnosząc się do pana przemyśleń powróciłbym do podstaw czyli zwykłego ”dobra i zła” gdzie uczymy się tego też w szkole jak pan napisał, ale podstawa nauki leży w komórce rodziny ona jest podstawą wzorca społecznego. Naszą ideą Polskości zawsze było hasło Bóg Honor I miłość do Ojczyzny o tym pisali wielcy Polscy pisarze a zarazem wielcy patrioci jak Adam Mickiewicz cyt.” Reduta Ordona”.Dzięki tym ideom wychodziliśmy z największych opresji jak 123 lat zaborów, opresji sowietów i zbrodniarzy niemieckich. A co do Polityki to odniósł bym się do siedmiu zasad manipulowania społeczeństwem Vladimir Volkoff. Proszę uwierzyć w miłość do ojczyzny ona jest podstawą Polskości.

 6. Akurat „Bóg” został dopisany do polskiego sztandaru dopiero w latach 90-tych. Wcześniej, jeszcze na przedwojennych sztandarach widniało jedynie „honor i ojczyzna”, jako że I i II RP była państwem wieloetnicznym. Z kolei na polską myśl narodową składają się nie tylko wersy Mickiewicza, ale i dramaty Wyspiańskiego, powieści Gombrowicza, czy krytyka Brzozowskiego. Podobnie rzecz ma się z ojcami niepodległości – Wincenty Witos i Roman Dmowski to zupełnie dwie inne postaci, tak jak i kolejny z nich: Józef Piłsudski. Jeśli wykreślimy wybitnych Polaków o innym niż głównonurtowy poglądzie na polskość, wówczas staniemy się pustym monolitem, niczym głupie, prymitywne plemię.

  • ”Bóg” mógł być dopisany jak pan to ujął, ale zawsze był w sercach walczących o wolność Polski im nie trzeba było go dopisywać. Jak naród Polski śpiewał ”my chcemy Boga” walcząc z komunizmem, nie chciał pieniędzy, dobrobytu chciał Wartości płynących z Chrześcijaństwa.

   • „nie chciał pieniędzy, dobrobytu chciał Wartości płynących z Chrześcijaństwa”. Trochę odleciałeś w tym momencie. Jakoś przeważnie niepokoje społeczne w PRL zaczynały się po podwyżkach cen. A władze gdzieś od końca lat 50-tych nie przeszkadzały w szerzeniu Wartości chrześcijańskich. W latach 80-tych to chyba nawet więcej kościołów budowano niż teraz. I czym PiS podbił serca elektoratu jak nie pieniędzmi.

 7. Wobec czego dostał nieustanną passę korupcji, przekrętów i afer, a do tego rozkład praktycznie wszystkich sektorów gospodarki, których nie potrafiły zastąpić wielkie korporacje. Na czele z instytucjami publicznymi, ochroną zdrowia i edukacją. No, wspaniałą dolę wywalczył sobie ten naród, piękne cierpienie za miliony.

  • Bez przesady z takimi uproszczeniami. Przed PiSem ktoś przecież wcześniej sprawował władzę w tym kraju. To właśnie wtedy, zanim Pis objął władzę, mieliśmy okazję widzieć i doświadczać pokazu arcy zuchwałego przejęcia państwa oraz niekończące się cyt. „pasma korupcji, przekrętów i afer a do tego rozkład praktycznie wszystkich sektorów gospodarki”. Więc mówienie że za tym stoi dziś tylko Pis jest albo objawem niepamięci albo przejawem nowego zjawiska społecznego (a raczej aspołecznego), które obecnie przejęło panowanie w powszechnie panującej przestrzeni publicznej. To groźne zjawisko objawia się dziwną niepamięcią, „pamięcią w paski” albo pamięcią i mową odwrotną do prawdy! I to jest dziś prawdziwie zatrważający i realny problem, bo jeśli ten „tajemniczy czynnik tworzący to zjawisko” rozszerzy swoje pole działania, to nie tylko ten kraj nie dojdzie do upragnionej normalności, ale utraci także pamięć o prawdzie (jaka była, jaka jest) oraz o samej swojej historii.

 8. Korupcja , przekręty i afery to pokłosie Komunizmu które można zmienić jedynie pokoleniowo, tu możemy zaobserwować państwo Ukraińskie ono jest na płaszczyźnie Polski sprzed 30 lat, choć ma trochę gorzej gdyż nie ma uregulowanych granic z rosją. Proszę nie przesadzać w Polskim Państwie nie jest tak źle jak chcą nam przedstawić liberalno-lewicowe środowiska które tą drogą chcą przejąć władzę.

 9. Korupcja , przekręty i afery to klasyka polskiego kapitalizmu i nawet najwięksi aferzysci PRL nie śnili o takich pieniądzach, jakie wyprał Rydzyk, Kaczyński czy Tusk.

  Porównywanie się do Ukrainy, do tego ubogiego sąsiada, któremu się nie poszczęściło, jest typowe dla wszystkich państewek na dorobku, które myślą, że to im dodaje skrzydeł. Ale jest wręcz przeciwnie, a biorąc pod uwagę schizofrenię polityczną Polski i Węgier, to nie sądzę, by Ukraińcy brali sobie te kraje za wzór. Raczej jako przesiadkę w drodze do lepszego życia.

  A w ogóle to jeszcze w 2014 r. Polska była w ruinie, wg PiS, więc jeśli przez te 5 lat az tyle się zmieniło, to ja nie wiem, jakich mediów użyli, by ktoś w to uwierzył. Tym bardziej, że wyborcy PiSu wolą, by nic się nie zmieniało, zwłaszcza te 500 złotych co miesiąc…

  • No więc czekamy wszyscy na tą legendarną mądrą władzę w Polsce. Jako że urodziłem się w Lubaczowie, w momencie upadku komunizmu, to przyznam, że mądrej władzy nie widziałem jak dotąd ani na szczeblu lokalnym, ani krajowym. I nie będę się o nią modlił, wolę zagłosować.

    • …i państwem Teoretycznym – jak nie omieszkał zdradzić w sekretnej rozmowie sam Polski minister – członek poprzednio rządzącej załogi. I cokolwiek nawymieniasz przed określeniem „Teoretycznym” da wynik… jak w matematyce np. 10 x 0 = 0. I to trzeba zmienić! Teorię, Kłamstwo i Fikcję które przyjęły wartości teoretyczne! opanowały i przejęły w niewolę Prawdę i Rzeczywistość! Inaczej, cokolwiek nie zrobisz, pomnożone przez Teorię da tylko teorię – jak w równaniu powyżej.

     • Bezrobocie najniższe od 29 lat 5,1%, budowa gazoportu, Baltic-Pipe – rurociąg z Norwegii, przekopanie mierzei wiślanej, wzrost gospodarczy, Wojsko i MSW objęte ustawą modernizacyjną. Budowa via carpati, podwyżki w wielu resortach,ceny paliwa utrzymujące się na stałym poziomi Szacunek dla polskich kombatantów, widoczny patriotyzm rządzących. Więc mogę jeszcze tak dalej pisać.

     • Zachęcam do poczytania nt. gazoportu, kto zainicjował tę inwestycję, jaki był ich los, przebieg, bo widzę, że posiadasz bardzo powierzchowne, niepełne informacje. Przekopanie mierzei wiślanej i jej stan na dzień dzisiejszy pozostawia wiele do życzenia. Zobacz co tam się aktualnie dzieje, są chyba nawet kamery online – pustkowie. Wyimaginowany wzrost gospodarczy, bez żadnego pokrycia, potwornie słaby złoty, inflacja na poziomie 2,9%, PKB od trzech lat rośnie najwolniej na przestrzeni ostatniej dekady, inwestycji jak na lekarstwo, port lotniczy w Radomiu z niejasnym dotowaniem w którym paluchy macza perukarz Marek Suski – baron PiS z okręgu radomskiego, brak leków w aptekach (kiedy ostatni raz była taka patologiczna sytuacja?), coraz dłuższe kolejki do lekarzy, za chwilę protest nauczycieli, brak miejsc w szkołach, żłobkach itp. Afera goni aferę, w więzieniach dziwne zabójstwa świadków, którzy są w posiadaniu informacji na temat niejasnych związków rządzących. W Ministerstwie Sprawiedliwości patologia trolli. Mógłbym jeszcze tak długo pisać, ale kto ma oczy, ten widzi co się dzieje. Okradało nas PO (nikt nie poniósł odpowiedzialności za to), okrada nas PiS, a banda nieuków im przyklaskuje.

     • Do ”złoty melon”Inicjatorem gazo portu był Lech Kaczyński proszę się douczyć albo nie oglądać jakiś czas TVN. Przekopanie mierzei wiślanej to nie jest budowa zamku na piasku jakiś czas musi to potrwać.Jakby był słaby złoty to ceny diametralnie by wzrosły więc proszę się douczyć. A z tymi kolejkami do lekarzy i niby zabójstwami to może coś od siebie bo te argumenty co pan używa to patologiczne wypowiedzi opozycji.

     • Zmartwię cię. Nie oglądam ani TVP, ani TVN, ani innej telewizji, gdyż nie posiadam odbiornika ;)
      Jeżeli inicjatorem gazoportu był Lech Kaczyński to ja jestem Jan Paweł III. Jedyny związek jaki zimny Lech miał z gazoportem to taki, że w 2016 roku (bodajże), na rozkaz karła z Żoliborza, nazwano tak tę inwestycję. Śmiechu warte, jak lotniko w Radomiu.
      Posłuchaj co nasz kochany Premier mówił o inwestycji dot. mierzei wiślanej, a dopiero później zabieraj głos. Rachoń mógł coś pominąć przekazując ci informacje. O walutach masz takie pojęcie, jak Suski o geografii. Obejrzyj kursy walut i porównaj ceny produktów.
      Tyle z mojej strony. Nie ma z kim dyskutować na tematy codzienne, realne i gospodarcze. LGBT to wasz bat i miecz do straszenia ciemnogrodu. Najważniejsze, że działa skutecznie ;)

  • Te 500 zł które tak boli i strasznie dzieli ,bo wygenerowane i zabrane złodziejom z mafii vatowskich, tylko na to czekałem, kiedy zostanie użyty ten patologiczny slogan wszelkiej maści komuchów i lewaków. Tak, dla was najważniejsza jest walka z 500+ a nie z waszymi dewiacjami seksualnymi, które niesiecie na sztandarach i chcecie wprowadzić w polskich szkołach. Nowoczesność według was ,to LGBT+ to jest wasze motto przewodnie a nie pomoc dzieciom z programu 500+

   • Model psychologiczny/manipulacyjny, który obrali sobie aktualnie rządzący w postaci rozdawnictwa pieniędzy, świetnie pokazuje z jak zidiociałym społeczeństwem mamy do czynienia. Dajmy 500, zabierzmy 700. Polacy mają problem z liczeniem, a to dlatego, że w polskim systemie edukacji nie ma miejsca na ekonomię i jej podstawy. Klepie się religię, wykłada potężne pieniądze na obecność nauki religii chrześcijańskiej w szkołach, zabierając i tym samym marnując czas młodym ludziom. Z roku na rok coraz mniej młodzieży uczęszcza na te zajęcia, coraz więcej wypisuje się z tych lekcji, a jednym z powodów jest brak nauki o życiu Jezusa czy nauki związanej ze Starym i Nowym Testamentem.

     • Do ”Polak2019” 500+ to nie jedyna pomoc dla społeczeństwa którą daje nam rząd. Więc jak pan myśli skąd biorą się na to pieniądze. Tylko proszę napisać od siebie i nie cytować lewicowo-liberalnych polityków.

     • Porównywanie gospodarki i sytuacji finanowej Niemiec do Polski ma taki sam sens jak wmawianie niewykształconym Polakom, że jesteśmy zieloną wyspą, krainą mlekiem i miodem płynącą. Grecja też miała niezły socjał, gdzie dzisiaj są? ;)

     • Do „polak2010”. Pieniądze biorą się głównie z podatków. Oraz kredytów, pożyczek i obligacji, bo jak zwykle mamy deficyt (Niemcy zdaje się przez ostatnich pięć lat z rzędu miały nadwyżkę – mimo, jak piszesz, kilkakrotnie większych wydatków na socjal od nas). Według Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej koszt programu 500+ w tym roku ma wynieść 31 mld zł, zaś deficyt budżetu zaplanowano na 28,5 mld zł, więc 2,5 mld zł na 500+ mamy a resztę pożyczamy (oczywiście można powiedzieć, że mamy tyle ile trzeba na 500+, a pożyczamy na co innego, zależy co dla kogo ważniejsze). I te pieniądze, które są, wcale nie są odebrane mafiom vatowskim. Po prostu wraz ze wzrostem gospodarczym rosną dochody państwa (oraz oczywiście w jakimś tam, ale dużo mniejszym stopniu też dzięki lepszej ściągalności podatków i ograniczeniu oszustw podatkowych). W planie dochodów państwa na 2019 r. z VAT-u ma być około 45 % więcej pieniędzy niż w 2014, mniej więcej o tyle samo więcej z PIT, CIT i pomniejszych podatków (no chyba, że te podatki mafie też rozkradały). Dane wziąłem ze stron Ministerstwa Finansów, prawo.pl i mojepanstwo.pl, nie od żadnych polityków, ani lewicowych ani prawicowych.

 10. W końcu mamy kandydata z powiatu lubaczowskiego. W dodatku młodego, z dobrego domu, ułożonego, wykształconego, innego, niż wszyscy do tej pory. W końcu z numerem 1 na liście, a nie miejscach odległych, nic nieznaczących dla stratujących, kiedy obowiązuje metoda D’Hondta.

  Pytanie tylko – czy powiat lubaczowski to wykorzysta czy nadal będzie głosował na tych samych ludzi, z których nie mamy żadnego pożytku dla naszej krainy?

  • Jaki to kandydat ,bo nie zauważyłem , czy to może ten który chce walczyć z tradycyjnym modelem rodziny? i wprowadzać to homo coś i inne LGBT+ ja przepraszam ,to nie mój kandydat i jak mniemam wielu polaków. A tak na marginesie do ~`Polak 2019 to tak dobrze jak jest teraz w Polsce jeszcze nigdy nie było , nie kłamcie, nie wprowadzajcie zamętu , bo Polacy to mądry naród i w październikowych wyborach pokażą temu lewackiemu motłochowi gdzie jest ich miejsce

   • „chce walczyć z tradycyjnym modelem rodziny” – to, że politycy wymyślają takie bzdury to rozumiem, ale że ludzie w to wierzą, to trudno zrozumieć. Na czym ta walka ma polegać? Może chcą wprowadzenia zakazu zawierania tradycyjnych małżeństw? Nic takiego nie słyszałem. Może do wyborów usłyszę od prawicowych specjalistów od obrzydzania innym swoich przeciwników. I w niczym nie kłamałem w swoich wpisach.

    • Po pierwsze narzucanie nam ideologi GENDER i LGBT to już godzi w prawa normalnych ludzi i burzy tradycyjny model rodziny, po drugie gdybyś nie wiedział to w konstytucji RP jest taki oto zapis „małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, znajdujący się, podobnie jak rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo, pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej” a promowanie i lobbowanie przez lewackie partie tych dewiacji polegających na związku KOGOKOLWIEK z KIMKOLWIEK i próby zalegalizowania tego czegoś jako związki jest złamaniem konstytucji a także według mnie walką z TRADYCYJNYM MODELEM RODZINY. Wożenie tego czegoś po całej Polsce i promowanie według ciebie czemu ma służyć?? Zapraszanie tych dewiantów do szkół jest w jakimś celu? potrzebne jest to naszym dzieciom według ciebie? A na koniec o kłamstwach które wypisujesz o gospodarce o 500+ itp Polska nigdy w swojej historii nie stała lepiej gospodarczo niż teraz a Polakom jeszcze nigdy nie żyło się lepiej ,więc proszę nie wypisuj bzdur jak to robicie od czterech lat. Polska ma się dobrze a jedynym problemem są właśnie tacy jak ty zapewne byli kc pzpr lub ich dzieci wychowane w tej chorej ideologii

     • @ferf, PiSowski trollu, nikt nikomu nie narzuca. Nie musisz w tym uczestniczyć. Masz ogromny problem z akceptacją otaczającego nas świata. Zrozumieniem podstawowych kwestii. Piszesz i powołujesz się na Konstytucję, ale nie widzisz jak obecni rządzący ją naginają i łamią. To ci nie przeszkadza?

      Nie masz bladego pojęcia o ekonomii i skąd biorą się pieniądze. PiS takich wyborców potrzebuje.

     • Może się mylę jeżeli chodzi o LGBT. Może oni rzeczywiście chcą czegoś więcej niż tylko żyć jak każdy normalny człowiek. Ale nie wypisywałem żadnych kłamstw. Zgadzam się, że w gospodarce jest najlepiej co najmniej od końca PRL. Co jest moim kłamstwem? To o deficycie? Masz link do strony MF – https://www.gov.pl/web/finanse/budzet-na-2019 A deficyt (jakbyś nie wiedział – to sytuacja gdy dochody są mniejsze niż wydatki) pokrywa się kredytami, pożyczkami i obligacjami (oraz nadwyżkami z lat wcześniejszych, o czym nie napisałem, ale nic się nie stało, bo nigdy nadwyżki nie mieliśmy). Nadwyżki bywały, ale chwilowe, w trakcie roku, na koniec każdego roku budżetowego zawsze jest deficyt. Spróbuj w swoim domowym budżecie ciągle więcej wydawać niż zarabiasz. Może to trochę straszenie czy jakieś czarnowidztwo, ale po tym co niedawno stało się w Grecji lepiej nie przesadzać z życiem na kredyt. Na koniec życzyłbym sobie i wszystkim Polakom żeby rzeczywiście jedynym problemem naszego kraju byli „byli kc pzpr lub ich dzieci wychowane w tej chorej ideologii”.

     • do Zloty Melon
      Mam prze ogromny problem z akceptacją tych dewiacji i zboczeń które nam narzucają dla mnie jak i dla większości społeczeństwa nie jest to normalne a wręcz chorobą z której powinno się leczyć. A ta twoja ekonomia o której już od czterech lat kłapiesz i powtarzasz za swoim ekspertem niejakim Rostkowskim „pieniędzy nie ma i nie będzie” te straszenie jakoś wam nie wychodzi. Pieniądze są i będą a ty przez kolejną kadencję będziesz jadem pluł i strasztł społeczeństwo o rychłym bankructwie Polski. Puknij się w tą pustą makówkę cymbale

   • Bardzo mądry naród, szczególnie w ekonomii. Nabrali kredytów we frankach i nikt nie spojrzał na wykres notowań franka w przeciągu kilku lat wstecz i nie zorientował sie , że kurs jest wyjątkowo niski i musie pójść do góry. Ale wyborcy pis opierają się na wierze a nie na nauce.

 11. Mickiewicz to idealny przykład polskiego patrioty – z matką Żydówką :D Oczywiście „naukowcy” robią co mogą, by temu zaprzeczać, ale niestety. Do tego jego mesjanistyczna filozofia aż na kilometr pachnie kabałą i judaistycznymi odnośnikami. Miał też związek z masonami.
  W związku z tym, gdyby dziś Mickiewicz żył, wiadomym jest, że najbliżej było by mu do lewicy lub liberalizmu, NA PEWNO nie miał by nic wspólnego z obecną prawicą. Założę, się, że ówcześni pseudopatrioci uważali by go za Żyda, komucha, lewaka, deprawującego zdrową tkankę polską.

 12. Zaintrygowała mnie jedna rzecz w tej dyskusji – dlaczego osoby o następujących nickach: ,,polak2010″, ,,polak2019″ i ,,dr”, posiadają identyczny początek adresu IP (195.116.**.**)? A może jest to jedna persona, która wznieca typowo polską debatę, w której strony skaczą sobie do gardeł i nie pozwalają innemu użytkownikowi dojść do głosu…

  • BTW idąc twoim tropem Szerloku, to trzeba by mieć porządne rozdwojenie jaźni, takie na poziomie ekstra klasy, żeby twoja hipno-teza miała oparcie w faktach zamiast być tylko hipno-tezą (kodowanie przez głupot wmawianie). Budzimy się!

  • Nie jestem polak2010, to wie on i ja. Nie jestem też dr, to wie ona i ja. Pan polak2010 wie też, że nie jest dr, a dr wie, że nie jest polakiem2010 (chociaż tego nie mogę być pewny, ale nie sądzę żeby komuś chciało się dyskutować z samym sobą, bo po co, przecież nie da się nikogo nie dopuścić w ten sposób do głosu, sam widzisz Helmucie Kohlu, że mogłeś wyrazić swoje zdanie). Dwie pierwsze liczby adresu IP to za mało, żeby stwierdzić, że to ta sama osoba, a nawet żeby stwierdzić, że to ta sama sieć, czy ten sam dostawca Internetu. Na stronie whois.domaintools.com wpisałem sobie przykładowy adres z dwoma pierwszymi liczbami takimi jak nasze a po nich 11.11, odpisało, że to sieć Hotele-Grupy-Budizol w Bydgoszczy. Inny adres z losowymi dwoma ostatnimi liczbami 195.116.147.18 – DTK z Krakowa.

 13. Czyżby tą personą był niejaki Helmut Kohl – specjalista obcego wywiadu ds. „wzniecania typowej polskiej debaty, w której strony skaczą sobie do gardeł i nie pozwalają innemu użytkownikowi dojść do głosu”. Colu bez curku, kpisz czy o drogę pytasz?
  Wiesz coś więcej na temat panów polaków Helmudzie Coca Colu czy zwykła z ciebie płatna podpuszczka?

 14. Jak można wyżej zaobserwować praktycznie od razu nastąpiło święte oburzenie.. Szanowna ,,dr”, prosiłbym o choć odrobinę szacunku względem mnie. Mniemam tak po przeczytaniu Pani komentarza, którego treść obraża moją osobę

 15. Szanowny Panie.. Podobnie mogę powiedzieć o treści szanownej prowokacji szanownego pana, w której znakomicie podważa pan wiarygodność mojej osoby sugerując hm.. co najmniej rozdwojenie jaźni – do potęgi trzeciej. Komedia z groteską! Wobec tego, w takim samym stylu osadzona została moja odpowiedź na pańską prowokację. W dodatku tym bardziej podkręcona ironią, że podaje się pan za kogoś, kim w istocie nie jest (Helmut Kohl). Skoro więc w takim tonie została ujęta pańska wypowiedź, w takim i moja odpowiedź :) I w zadnym wypadku nie miała na celu pana obrazić lecz udzielić odpowiedzi, w konwencji absurdu, zainicjowanego pańskim pytaniem :) Myślę, że rozwiałam tym pańskie niepokoje wobec poczucia obrazy. Gdyby jednak mimo wszystko to wyjaśnienie nie spełniało pańskich oczekiwań, najserdeczniej proszę przyjąć moje przeprosimy :))

 16. Ufff, jak mawiali indianie,.tyle komentarzy ,tyle popisów krasomówczych godnych samego Cycerona.Po co tyle nerwów spięć.Pan
  Rydzik jak szybko się pojawił tak jeszcze szybciej zniknie.Z tym znikaniem chodzi oczywiście o wynik wyborczy,który na tym terenie ,moim zdaniem będzie bardzo niski.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here