IMGW ostrzega: upały i burze z gradem

0

Dla powiatu lubaczowskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem. IMGW ostrzega także przed burzami z gradem.

fot. Marek Kuziemski

Aktualnie temperatura powietrza może wynosić nawet 34 stopnie Celsjusza. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić – jeśli nie ma takiej potrzeby – z domu, unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Początek tygodnia oprócz gorąca może sprowadzić do nas gwałtowne burze z gradem. IMGW wystosowało ostrzeżenie drugiego stopnia:

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h, lokalnie do 115 km/h. Miejscami wystąpi duży grad, istnieje również ryzyko lokalnego wystąpienia trąb powietrznych.

Alert obowiązywać będzie od poniedziałku od godziny 19:00 do wtorku do godz. 6:00.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ostrzegawcze SMS-y:

Uwaga! Dziś i w nocy (01/07) bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz – zostań w domu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here