V Roztoczański Rajd Rowerowy Green Velo 2019

0

Już w sobotę (1.06) rusza V Roztoczański Rajd Rowerowy Green Velo 2019. W tym roku do pokonania będzie ponad 60 km bardzo trudnej trasy. Tegoroczny rajd powiązany jest z 20-leciem powiatu lubaczowskiego.

Fot. T. Mielnik, arch.

Trasa tegorocznego rajdu liczy ponad 60 km i wiedzie przez piękne tereny roztoczańskiej części powiatu lubaczowskiego. Będzie to okazja do podziwiania pięknej przyrody, ale i zapoznania się z dziedzictwem historyczno-kulturowym ziemi lubaczowskiej. Trzeba jednak dodać, że trasa zaliczana jest do trudnych.

Uczestnicy wyruszą z Narola i zobaczą takie perły turystyczne regionu jak cerkwie w Łówczy, Gorajcu i Woli Wielkiej a także pałace w Rudzie Różanieckiej i Narolu. Niemałą atrakcją na pewno będzie wejście na jeden z największych szczytów Roztocza – Wielki Dział, połączone z obejrzeniem znajdujących się na nim schronów linii Mołotowa. Na trasie nie zabraknie również słynnych rzeźb wykonanych z kamienia bruśnieńskiego.

Organizatorami wydarzenia są Starosta Powiatu Lubaczowskiego – Zenon Swatek, Marszałkiek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl i Burmistrz Miasta i Gminy Narol Grzegorz Dominik. W tym roku po raz pierwszy partnerem wiodącym rajdu będzie Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”.

Szczegółowy program Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego – Green Velo 2019 (sobota 1 czerwca 2019 r.)
8:00 – 8:40 – rejestracja i zbiórka uczestników (Rynek w Narolu – namiot Starostwa Powiatowego w Lubaczowie).
8:40 – 9:00 – odprawa dla uczestników Rajdu.
9:00 – wystąpienie Pana Zenona Swatek – Starosty Lubaczowskiego, Pana Grzegorza Dominika – Burmistrza Miasta i Gminy Narol oraz zaproszonych gości.
9:20 – formowanie kolumny Rajdu.
9:30 – START RAJDU, na ul. Józefowskiej, obok kościoła.
10:00 – przystanek 1- przyjazd do źródeł Różańca (po przejechaniu 7,2 km – posiłek, przewidywany czas postoju ok. 40 minut).
10:40 – wyjazd do Rudy Różanieckiej(6,9 km).
11:10 – przystanek 2 – przyjazd do Rudy Różanieckiej(dziedziniec pałacu barona Wattmana, spotkanie z regionalistą, przewidywany czas postoju ok. 20 min.).
11:30 – wyjazd do Gorajca (10,1 km.).
12:10 – przystanek 3 – przyjazd do Gorajca(zwiedzanie cerkwi pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz Chutoru Gorajec, posiłek, występ zespołu Niezapominajki, przewidywany czas postoju ok. 30 minut.).
12:40– formowanie kolumny Rajdu, przejazd do Łówczy (8,2 km).
13:15 – przystanek 4 – przyjazd do Łówczy (zwiedzanie cerkwi pw. Św. Paraskewy w Łówczy, spotkanie z regionalistą, przewidywany czas postoju ok. 20 min.).
13:35 – formowanie kolumny Rajdu, przejazd do Starej Huty (7,2 km)
(po drodze zatrzymujemy się przy ,,witaczu” szlaku Green Velo w Hucie Złomy).
14:10 – przystanek 5 – przyjazd do Starej Huty (zwiedzanie cmentarza grekokatolickiego i cerkwiska, przewidywany czas postoju ok. 20 min.).
14:30 – formowanie kolumny Rajdu i przejazd w okolice Wielkiego Działu (ok. 1,5 km)
14:40 – przystanek 6 – Wielki Dział. Zwiedzanie schronów linii Mołotowa, wejście na szczyt Wielkiego Działu (przewidywany czas postoju ok. 1 godz.).
15:40 – formowanie kolumny Rajdu, przejazd do Woli Wielkiej (6,5 km).
16:10 – przystanek 7 – zatrzymanie kolumny przy Cerkwii Opieki Bogurodzicy w Woli Wielkiej, spotkanie z regionalistą (przewidywany czas postoju ok. 15 minut).
16:25 – wyjazd do Narola (9,5 km).
17:05 – przystanek 8 – przyjazd do Narola (zwiedzanie pałacu hrabiego Łosia w Narolu, spotkanie z regionalistą, przewidywany czas postoju ok. 40 minut).
17:45 – przejazd na Stadion Miejski w Narolu, przez centrum Narola (3,5km.).
18:00 – META RAJDU – Stadion Miejski w Narolu – przywitanie uczestników Rajdu, posiłek, loteria fantowa.

Przewidywany czas zakończenia imprezy związanej z Rajdem ok. godz. 19:00.

mp, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here