Już blisko 100 osób chce pobiec dla Kamila Kopciucha

0

Ruszyły zapisy na IV Lubaczowską Piątkę, III Lubaczowską Dziesiątkę oraz IV marsz Nordic Walking – „Dla Kamilka Kopciucha – … by żyć tak jak Wy …”. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie „Biegomania Lubaczów”, Urząd Miasta Lubaczów oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaczowie.

fot. Tomasz Mielnik, arch.

Bieganie to dla wielu sposób na zadbanie o kondycję, zdrowie, oraz doskonały pomysł na aktywne spędzanie czasu. Jeśli do pasji możemy dołączyć możliwość pomagania innym, nabiera ona większego znaczenia i zyskujemy dodatkowa motywację. Taką możliwość daje wzięcie udziału w zbliżających się zawodach w Lubaczowie.

Jak przypominają Organizatorzy celami imprezy są propagowanie aktywnego stylu życia, popularyzacja i upowszechnianie biegania, promowanie zdrowego stylu życia jako drogi do zapobiegania uzależnieniom wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promocja biegania, marszu Nordic Walking w Lubaczowie i na Podkarpaciu.

Zasadniczym celem zaś jest zbiórka pieniędzy na cel charytatywny. W tym roku jest to zbiórka na leczenie Kamilka Kopciucha małego mieszkańca naszego miasta u którego stwierdzono opóźnienie psychoruchowe, niedoczynność tarczycy oraz padaczkę lekooporną.

W tej chwili w charytatywnej imprezie biegowej zadeklarowało udział już blisko 100 osób. Radzimy się pospieszyć, gdyż limit zawodników wynosi 300. Rejestracji można dokonać na stronie chrontex.pl. Tam też można zapoznać się ze szczegółami.

Zawody odbędą się 15 czerwca. Początek o godz. 14.00 na Rynku w Lubaczowie. Koszt wpisowego to 40 zł z których 10 zostanie przekazanych na Kamila Kopciucha.

mp, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here