Powiat lubaczowski: Uwaga na silny wiatr! RCB wysłał alert SMS-owy

0

Uwaga! Dziś wieczorem i w nocy bardzo silny wiatr. Unikaj otwartych przestrzeni. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Zostań w domu jeśli możesz – SMS-a o takiej treści otrzymali dziś od RCB m. in. mieszkańcy powiatu lubaczowskiego.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. elubaczow.com

Dziś od godz. 15:00 do godz. 15:00 w niedzielę obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wiatr w porywach może osiągać nawet 110 km/h.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, od północy do godzin południowych jutro do 110 km/h, z kierunków zachodnich. W pierwszej połowie nocy wiatr będzie przejściowo słabszy, w porywach do 65 km/h. Możliwe burze. – czytamy w wydanym ostrzeżeniu.

Alert RCB – to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Powstaje na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, służb np.: policji, straży pożarnej oraz urzędów i instytucji centralnych np. IMGW, a także urzędów wojewódzkich.

Alert RCB otrzymają mieszkańcy tych terenów w związku z bardzo silnym i porywistym wiatrem, który prognozowany jest dziś wieczorem i w nocy – informuje RCB na stronie internetowej.

bm, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here