Tomasz Poręba liderem podkarpackiej listy PiS do Europarlamentu

0

Tomasz Poręba będzie liderem podkarpackiej listy Prawa i Sprawiedliwości w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. 45-letni polityk po raz kolejny pokieruje też ogólnopolską kampanią partii.

Fot. Tomasz Mielnik, arch.

Do wyborów do Parlamentu Europejskiego zostało już tylko nieco ponad trzy miesiące. W naszym kraju odbędą się one niedzielę 26 maja. W tegorocznych wyborach wybierzemy 52 eurodeputowanych. W myśl obowiązującej ordynacji wyborczej, województwo podkarpackie stanowi w tych wyborach oddzielny okręg wyborczy numer 9. Obecnie w Parlamencie Europejskim nasz region reprezentuje troje europarlamentarzystów – Tomasz Poręba i Stanisław Ożóg – obaj wybrani z listy Prawa i Sprawiedliwości oraz Elżbieta Łukacijewska z Platformy Obywatelskiej.

Już teraz wiemy, że liderem podkarpackiej listy PiS będzie ponownie Tomasz Poręba. Polityk pokieruje także ogólnopolską kampanią Zjednoczonej Prawicy w tych wyborach.

– Ja mogę tylko powiedzieć, że się bardzo cieszę, że wiele dobrych, sprawdzonych polityków, którzy są zaprawieni w bojach w Brukseli, ale też w Polsce znalazło się na tych listach. I jestem pewien, że to naprawdę daje gwarancję Polakom, że ci, którzy tam pójdą, będą twardo walczyć o polskie interesy – cytuje Porębę TVP3 Rzeszów.

Drugie miejsce na podkarpackiej liście PiS zajmie obecny poseł na Sejm RP Bogdań Rzońca.  Na chwilę obecną nie jest jeszcze pewne, czy na liście PiS znajdzie się ktoś z powiatu lubaczowskiego.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here