Na terenie całego powiatu lubaczowskiego zostały otwarte lokale wyborcze. Ruszyło głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To czas, w którym możemy wpłynąć na przyszłość naszego regionu i całej Unii Europejskiej.

W tych wyborach wybieramy posłów, którzy będą reprezentować Podkarpacie w Parlamencie Europejskim. To nasi przedstawiciele będą mieli wpływ na kluczowe decyzje dotyczące rozwoju, gospodarki, polityki społecznej i wielu innych aspektów, które mają bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie.

W województwie podkarpackim otwarto w sumie 1938 obwodowych komisji wyborczych, które będą czynne od godziny 7:00 do 21:00. Aby zagłosować, należy udać się do swojego lokalu wyborczego i okazać dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Otrzymamy jedną kartę do głosowania, na której znajdują się nazwiska kandydatów z siedmiu list wyborczych. Pamiętajmy, aby nasz głos był ważny, musimy postawić znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska wybranego kandydata z jednej listy wyborczej.

Na Podkarpaciu będziemy wybierać trzech posłów do Parlamentu Europejskiego, w całej Polsce 53, a we wszystkich krajach Unii łącznie 720. W naszym regionie o mandaty ubiega się 69 kandydatów z 7 list wyborczych. 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here