Teresa Pamuła wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Podkarpackiego

2

Za nami inauguracyjna sesja VI kadencji Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Radni na kolejną, tym razem pięcioletnią kadencję, wybrali na marszałka Władysława Ortyla. Wiceprzewodniczącą Sejmiku została Teresa Pamuła.

Fot. Michał Mielniczuk, podkarpackie.pl

Marszałek Władysław Ortyl stanął na czele zarządu województwa na kolejną, tym razem pięcioletnią kadencję. Tak zdecydowali radni województwa na pierwszej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego, otwierającej VI kadencję samorządu. W sejmiku zasiada 25 radnych klubu Prawo i Sprawiedliwość (wśród nich Teresa Pamuła), 5 radnych Koalicji Obywatelskiej i 3 radnych klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego (wśród nich Andrzej Nepelski). Marszałek Ortyl wybrany został 25 głosami, przy 4 wstrzymującym się i 1 przeciwnym. W zarządzie województwa zasiądą – jako wicemarszałkowie Ewa Draus i Piotr Pilch. Na członków zarządu województwa radni wybrali Marię Kurowską i Stanisława Kruczka.

– Ten wynik głosowania w wyborach na marszałka, a wcześniej w wyborach na radnego województwa, jest ważnym wyznacznikiem i zobowiązaniem, aby sprawy Podkarpacia były przez mnie traktowane priorytetowo oraz, aby te wszystkie deklaracje, które padły w kampanii wyborczej- a jest ona ważnym przejawem demokracji – zostały wypełnione. To wyjątkowy sejmik, bo ta kadencja zaczyna się w roku 100-lecia niepodległości i po raz pierwszy jest pięcioletnia. Jestem przekonany, że będzie niósł ze sobą wiele wyzwań, wiele spraw ważnych, istotnych dla regionu w nowej rzeczywistości – podkreślał tuż po wyborze na stanowisko marszałek województwa Władysław Ortyl.

Pierwszy sejmik nowej kadencji nie mógł się obyć bez wyboru władz tego organu samorządu województwa. Na czele sejmiku województwa VI kadencji jako przewodniczący stanął Jerzy Borcz, wiceprzewodniczącymi sejmiku zostali: Jerzy Cypryś, Czesław Łączak i co najbardziej istotne dla naszego powiatu – Teresa Pamuła.

elubaczow.com, podkarpackie.pl

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here