Organizacje pozarządowe zdobyły granty na ciekawe inicjatywny

0

Dziesięć różnych organizacji pozarządowych z powiatu lubaczowskiego pozyskało w sumie 110 tys. zł na rozmaite inicjatywy. Środki pochodzą programu „Aktywne Pogranicze”, który przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Społecznych realizuje stowarzyszenie Czajnia.

O tym, że w ramach programu Aktywne Pogranicze można aplikowac o środki dla NGO-ów pisaliśmy początkiem sierpnia. Teraz wiemy już na co zostaną przeznaczone pieniądze i znamy listę 10 organizacji z powiatu lubaczowskiego, które otrzymały po 11 tys. zł. Pisaliśmy już o Stowarzyszeniu TEGIT ET PROTEGIT z Horyńca-Zdroju, które stworzy archiwum fotograficzne twórców z terenu Ziemi Lubaczowskiej. Stowarzyszenie Pomocna Dłoń, będzie z kolei rozwijać wolontariat na terenie gminy Cieszanów. Uczniowski Klub Sportowy Football Academy Oleszyce zorganizuje turniej piłkarski, a grupa Aktywny Rodzic stworzy w Starym Dzikowie przestrzeń dla małych czytelników. Dzięki programowi powstanie również Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Lubaczów 1918”. Wsparcie otrzymają ponadto Koła Gospodyń Wiejskich z Folwarków i Chlewisk.

– Ludzie z naszego terenu mają fantastyczne pomysły i cieszę się, że tak aktywnie działają. Przez najbliższych 14 miesięcy będziemy pracować wspólnie, żeby działo się jeszcze więcej – opowiada koordynator projektu na teren powiatu lubaczowskiego Marcin Piotrowski

Pierwszym krokiem do realizacji poszczególnych inicjatyw było szkolenie przeprowadzone w Krasnobrodzie, w którym udział wzięło 90 osób.

Poznawaliśmy tajemnice księgowości, promocji i współpracy z lokalną społecznością, ale co najważniejsze spotkaliśmy ludzi podobnych nam – lokalnych aktywistów i społeczników. Zaprzyjaźniliśmy się i mamy nadzieję na wspólne działanie – opowiada Anna Woszczak ze stowarzyszenia Pomocna Dłoń.

Dzięki projektowi Aktywne Pogranicze organizacje pozarządowe z naszego regionu oprócz środków finansowych uzyskały wsparcie doświadczonych lokalnych animatorów, którzy pomogą młodym organizacjom w rozwoju.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here