W Horyńcu-Zdroju szukają ludzi z pasją

0

Niedawno powstałe Stowarzyszenie Pasjonatów Ziemi Lubaczowskiej „TEGIT ET PROTEGIT” wraz z Anną Serkis szukają ludzi z pasją. Chcą ich sfotografować i uwiecznić w Kronice Pogranicza.

W powstającej Kronice umieszczane będą portrety osób, które wzbogacają społeczność gminy poprzez swoją pasję, zaangażowanie, umiejętności – artystów (malarzy, rzeźbiarzy, fotografów, osób tworzących rękodzieło), florystów, producentów żywności, kucharzy, gospodyń wiejskich, rehabilitantów itp. Pasjonat nie musi prowadzić działalności. Chodzi tylko o pokazanie twórcy, sposobu realizacji pasji i efektów pracy. Zebrana baza będzie opublikowana na specjalnie stworzonej do tego projektu galerii internetowej. Ponadto każdemu twórcy stworzona zostanie internetowa wizytówka, do której będzie można dodać dane kontaktowe, co pozwoli na promocję prac i „przyciągnie” potencjalnych klientów. Fotografie wykonane będą bezpłatnie. Zdjęcia wraz z krótkimi opisami będą stanowić cenną pamiątkę, a także mieć wymowę historyczną, edukacyjną, kulturalną oraz stanowić promocję regionu i lokalnych produktów.

– Szkoda, że taka Kronika nie została rozpoczęta wcześniej, lecz lepiej późno niż wcale. Bardzo zachęcam i zapraszam do współtworzenia Kroniki Twórców z pasją – mówi Anna Serkis, pomysłodawczyni projektu, od lat zajmująca się fotografią portretową, produktową, dokumentalną i krajobrazową, z wykształcenia grafik komputerowy.

Osoby, które chciałyby z szerszym gronem podzielić się swoją pasją i zgłosić się do projektu mogą kontaktować się z Anną Serkis – anna.serkis@gmail.com (należy zawrzeć informacje o wybranym twórcy: imię, nazwisko, numer telefonu, miejsce zamieszkania i informacja o pasji). W godzinach 9:30 – 20:00 możliwy jest także kontakt telefoniczny: 792 666 836.

Organizatorzy wiedząc, że niektórzy nie doceniają swojej pasji, rozpoczęli akcję „Poleć nam Twórcę z pasją”. Zgłoszenia przyjmowane są również pod powyższymi danymi.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here