Miejski Dom Kultury w remoncie. Gdzie będą głosować mieszkańcy?

0

Już w niedzielę (21.10) otwarte zostaną lokale wyborcze. Będziemy mogli oddać swoje głosy w I turze wyborów samorządowych. Gdzie mają udać się mieszkańcy Lubaczowa, którzy do tej pory głosowali w Miejskim Domu Kultury?

Fot. lubaczow.pl

Siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 5, która do tej pory mieściła w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie, z powodu remontu tej instytucji, otworzy swój lokal w Szkole Podstawowej nr 1. W „Jedynce” działać więc będą dwie komisje, bo do placówki udadzą się również mieszkańcy obwodu nr 2. Oddawać głosy będziemy mogli od godz. 7:00 do 21:00. Pamiętać należy by zabrać ze sobą dokument potwierdzający naszą tożsamość.

Przypominamy – mieszkańcy Lubaczowa swoje głosy oddawać będą na burmistrza, radnego rady miejskiej, radnego powiatu i radnego sejmiku województwa. Na otrzymanych jednostronnie zadrukowanych kartach, tzw. „płachtach”, w kratce z lewej strony nazwiska wybranego przez siebie kandydata narysować trzeba „X”, czyli co najmniej dwie linie, które przecinają się.

Jeśli nie uda się w I turze wybrać burmistrza (kandydat nie uzyskał 50% głosów +1), ponownie do urn udamy się 4 listopada. Wówczas wybierać będziemy spośród dwóch kandydatów, którzy zdobyli najwięcej głosów w I turze wyborów.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here