Za odpady dostaniesz drzewko – przed nami Powiatowy Piknik Ekologiczny

1

Zachęcając do zachowań proekologicznych Starostwo Powiatowe w Lubaczowie po raz trzeci organizuje Piknik Ekologiczny. W piątek, 19 października odpady będziemy mogli zamienić na sadzonki drzew iglastych.

Fot. Tomasz Mielnik, arch.

Od godz. 9:30 na lubaczowskim Rynku sadzonkę będzie można otrzymać za 5 kg makulatury, 20 zgniecionych butelek pet, 10 słoików lub butelek szklanych, 20 zgniecionych puszek aluminiowych lub 1 kg elektrośmieci – baterii, sprzętu AGD i RTV, telefonów komórkowych. Przygotowanych będzie około 4 tys. sztuk drzewek. W tym roku iglaki z zakrytym systemem korzeniowym wyprodukowała Szkółka Kontenerowa z Nadleśnictwa Oleszyce.

Akcja odbywająca się pod hasłem „Czyste powietrze – zdrowy człowiek” obfitować będzie w szereg dodatkowych atrakcji. Pojawią się wystawcy związani z branżą ekologiczną i leśną. Nie zabraknie zajęć skierowanych do dzieci. Dla nich wystąpi teatr „Kultureska” ze spektaklem „Bajeczna Fiesta”. Po nim aktorzy poprowadzą zajęcia animacyjne. Jednocześnie dla młodzieży Fundacja „Arka” przygotowała cztery stanowiska, na których zostaną przeprowadzone warsztaty ekologiczne. Uczniowie wezmą udział m.in. w Mobilnej pracowni odnawialnych źródeł energii, rowerowym kinie i grach planszowych.

AH, elubaczow.com


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here