Znamy kandydatów na burmistrza Lubaczowa – oficjalnie

15

Na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej pojawiła się już oficjalna lista kandydatów na burmistrza Lubaczowa. Mimo, że zgłoszenia można rejestrować dziś do północy, to w Lubaczowie znamy już wszystkich.

Przypomnijmy, że zgodnie z ordynacją wyborczą, kandydata na burmistrza może zgłosić komitet wyborczy, który zarejestrował listy kandydatów na radnych w wyborach do rady gminy w co najmniej połowie okręgów wyborczych w tej samej gminie. W przypadku Lubaczowa taki warunek spełniło sześć komitetów. Tymczasem na stronie internetowej PKW opublikowano już pięciu kandydatów na burmistrza. Termin ich zgłaszania mija dziś (26.09) o północy, ale jak udało nam się ustalić, szóstego kandydata nie będzie. Ostatni z komitetów, który wystawił kandydatów na radnych przynajmniej w połowie okręgów i mógłby wystawić kandydata na burmistrza – KWW „Nasze Miasto” nie zamierza tego robić.

– Nie zamierzamy wystawiać kandydata na burmistrza, a przed pierwszą turą wyborów nasz komitet nie będzie oficjalnie popierał także żadnej z osób ubiegających się o tę funkcję – mówi radny miejski Ryszard Hulak z KWW „Nasze Miasto”.

Znamy więc już oficjalną listę kandydatów, którzy ubiegać się będą o stanowisko burmistrza Lubaczowa.

Nazwisko i imiona Komitet Wyborczy Wiek Miejsce zamieszkania
ANTONIK Alicja Barbara KW Prawo i Sprawiedliwość 59 Lubaczów
DOBROWOLSKI Paweł Marek KK Wolni i Solidarni 50 Lubaczów
HASS Zbigniew Józef KWW „Czas na zmiany” 54 Lubaczów
MAŁECKI Marek Stanisław KWW Porozumienie dla Lubaczowa 48 Lubaczów
SZPYT Krzysztof Antoni KKW Samorząd Lubaczowski 53 Lubaczów

 

elubaczow.com, pkw.gov.pl, hp

15 komentarze

  1. Sz.P. nie wiem jak Wy ale ja uważam że Pani Antonik nie jest odpowiednim kandydatem na bumistrza , przecież katechetka nie mająca styczności z biznesem nie poradzi sobie ze sprawmi związanymi z naszym miastem , My potrzebujemy stratega nie kogoś kto nas zagoni do kościoła żeby się modlić o przyszłość Miasta , wg. Mnie brak kompetencji maxymalny a z tego co wiem to już zachowuje się jakby byla prezydentem conajmniej.

  2. Szanowny nam panujący Panie Burmistrzu!!
    W poprzednich wyborach hasłem jakie za Panem szło to „Praca dla mieszkańców moim priorytetem” proszę odpowiedzieć ile miejsc pracy udało się zapewnić dzięki Pana staraniom(zpominieciem Urzędu MIejskiego) a także ilu inwestorów-pracodawców udało się ściągnąć do Lubaczowa.To narazie tyle – dziękuje….

  3. Burmistrz Obiecał i Realizuje, tylko jakim kosztem? 1 3,6 mln nowo zaciągniętych kredytów na deficyt miasta i pewnie po wybraniu na kolejną kadencje kolejne, dodatkowo co roku po ok 2,6 mln na spłatę wcześniejszych kredytów. Jak by to dotyczyło konsumenta to się nazywa spirala zadłużenia… Oczywiście nie chce wieszczyć kolejnych kredytów, ale Basen i rozbudowa MDK gwarantuje przynajmniej 4 mln w przyszłym roku, pomimo dofinansowania. Nie mam czasu aby się przyglądać ile dokładnie wynosi zadłużenie miasta, ale jak ktoś wie chętnie posłucham konkretnych informacji.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here