PGE Obrót przestrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami energii

0

Powiat lubaczowski również stał się miejscem działań podstępnych handlowców, którzy podszywają się pod pracowników PGE – alarmują nasi Czytelnicy.

W ostatnim czasie dostaliśmy sygnały od mieszkańców Lubaczowa oraz pobliskich miejscowości odnośnie pojawiających się w ich domach oszustów, którzy podchwytliwie wyłudzili ich dane osobowe z faktur. Handlowcy proponowali również podpisywanie umów o niejasnych warunkach, które mogłyby być wyjątkowo niekorzystne oraz narażać na dodatkowe koszty.

Czy wiesz jak się zachować w takiej sytuacji? Doradza rzecznik prasowy PGE przypominając kilka zasad, o których warto pamiętać, żeby nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom:

– Należy sprawdzić tożsamość handlowca, który nas odwiedza i to, jaką firmę reprezentuje.
– Dokładnie zapoznać się z dokumentami, które nam proponuje: skontrolować wysokość opłaty handlowej, kary za nieterminowe wpłaty oraz wszelkie dodatkowe koszty, a także sprawdzić, jakie są warunki rozwiązania umowy.
– Zachować jeden egzemplarz umowy, jeśli już ją podpisaliśmy.

W przypadku, gdy padliśmy ofiarą oszustwa podpisując umowę poza siedzibą firmy PGE, czyli np. w domu – mamy prawo do jej rozwiązania w ciągu dwóch tygodni od jej podpisania bez żadnych negatywnych skutków.

Małgorzata Łeska, Leonard Stępień

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here