V Półmaraton Lubaczowski – znamy wyniki

0

Rostyslav Kartashov wśród mężczyzn i Marta Oronowicz wśród kobiet byli najlepszymi zawodnikami V Półmaratonu Lubaczowskiego. Biegacze rywalizowali w sobotę 1 września.

W tym roku na linii startu V Półmaratonu Lubaczowskiego stanęło 83 zawodników. Sportowcy wystartowali w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Meta ulokowana była na lubaczowskim Rynku. Trasę o długości 21,97 km najszybciej pokonał Rostyslav Kartashov (1:18:56,1). Zaraz za nim na macie pojawił się Volodymyr Khanas (1:22:22,4), a później Marcin Płaneta (1:25:00,4). Wśród kobiet najlepsza była Marta Oronowicz (1:42:24,7). Drugie miejsce zajęła Maria Stefańska (1:47:42,9), a trzecie – Ewelina Koprowicz (1:47:58,4).

Jednocześnie rozstrzygała się walka o pierwsze miejsce w sztafecie. Z dziewięciu startujących w zawodach drużyn najszybsza była Spieko Team, którą tworzyli Kamil Kawalerski, Mateusz Rawski, Wioletta Szablan i Maciej Tomaszewski. Drugie miejsce zajęli Kresowianie-Unia (Maciej Bem, Anna Kłosowska, Rafał Maciejko, Robert Szkoda), a trzecie miejsce zdobyła Drużyna Jarosławska (Janusz Kaltenberg, Roman Pieszko, Grzegorz Saramak, Joanna Starzecka).

Wyniki dostępne są na stronie my2.raceresult.com.

Organizatorami V Półmaratonu Lubaczowskiego byli Akademia Sportu w Lubaczowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaczowie, Burmistrz Miasta Lubaczowa i Wójt Gminy Lubaczów.