Piastowo obchodzić będzie 70-lecie

4

Wieś Piastowo ma już 70 lat. W niedzielę (24.06) z tej okazji odbędą się liczne spotkania i uroczystości połączone ze Zjazdem Piastowian.

fot. Tomasz Mielnik

Wydarzenia organizowane są dla uczczenia pamięci tych, którzy w trudnych powojennych czasach zostawili zgliszcza rodzinnych domów w Nowinach Horynieckich, aby w okolicach Baszni Dolnej założyć od podstaw swoje gospodarstwa. Jubileusz ma też być okazją do podkreślenia dokonań i osiągnięć Sołectwa oraz aktywności i sukcesów Piastowian.

Uroczystości rozpoczną się przy Krzyżu Millenijnym, gdzie zmówiona będzie modlitwa. Następnie odbędzie się przemarsz przez wieś w asyście Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Majdanu Sieniawskiego. Przy świetlicy wiejskiej poświęcony zostanie odnowiony Krzyż. O godz. 15:00 odprawiona zostanie msza święta polowa w intencji mieszkańców. Po niej nastąpią przemówienia okolicznościowe. Później na scenę wkroczą uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Baszni Dolnej, Zespół Śpiewaczy „Niespodzianka” z Krowicy Samej i Kapela „Pawlaki”. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i wspólnego grillowania. Jubileusz zakończy się zabawą taneczną z zespołem „Szwagry”.

AH, elubaczow.com

4 komentarze

  1. Po prostu banderowcy z upa czyli ukraińcy niekiedy sąsiedzi wymordowali część mieszkańców,spalili wioskę,i nie jakieś tam wojenne dzieje tylko upa i banderowcy winny tych strasznych czasów,szkoda że programie obchodów zabrakło wspomnień bo trzeba o tych strasznych czasów mówić głośno i prawdę .

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here