W niedzielę (19.03) w Domu Kultury w Krowicy Samej odbył się koncert podsumowujący projekt muzyczny pn.: „Gdzie kończą się słowa, zaczyna się muzyka”. Miał on na celu m.in. integrację dzieci i młodzieży.

Wydarzenie było efektem pozyskania funduszy w ramach ogólnopolskiego konkursu grantowego z Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) przez Szkołę Podstawową im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej. Fundusze można było przeznaczyć na realizację lokalnych działań integracyjnych dla dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej oraz rodzin z Ukrainy. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu m.in. zakupiono instrumenty muzyczne, które będą wykorzystywane na lekcjach muzyki w szkole oraz podczas wydarzeń kulturalnych. Przedsięwzięcie zakładało również przeprowadzenie cyklu spotkań w formie warsztatów muzycznych, których efektem było niedzielne spotkanie podsumowujące.

Realizacja projektu przypadła na czas trwania Wielkiego Postu, dlatego też tematyka występu była ściśle związana z czasem refleksji i zadumy. Publiczności zaprezentowały się: działający przy miejscowej szkole Zespół Dziecięcy „Gwiazdki”, Zespół Śpiewaczy „Niespodzianka” oraz zaprzyjaźnieni druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krowicy Hołodowskiej. Całość poprowadzili konferansjerzy – ks. Sławomir Zawada oraz Robert Lasowy.

Wydarzenie, które zgromadziło liczną grupę odbiorców, przebiegło w miłej atmosferze. Słowa podziękowania do wszystkich przybyłych gości oraz osób, które przyczyniły się do wsparcia organizacji uroczystości skierowała Pani Dyrektor Jadwiga Chomyszyn – podsumowuje na swojej stronie gmina Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. Artur Brzyski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here