Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniki naboru w ramach programu „Kultura Interwencje”. Cieszy nas ogromnie, że wśród wyróżnionych znalazły się lokalne instytucje z terenu powiatu lubaczowskiego.

Dwie jednostki z gminy Lubaczów: Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna z siedzibą w Baszni Dolnej oraz Parafia pw. św. Karola Boromeusza i Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju to instytucje, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach tegorocznej edycji programu. To ogromny sukces tych organizacji, bo w naborze wybrano 342 beneficjentów spośród 2177 złożonych wniosków.

Najwyżej na liście rankingowej (poz. 61), spośród powyższych jednostek, znalazł się Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie. Dotacja w wysokości 49 910,00 zł zostanie przeznaczona na zadanie pn. „PAMIĘĆ O KRESACH – PAMIĘĆ POKOLEŃ”. Zadowolenie z pozyskania wsparcia finansowego nie kryje dyrektor placówki Marta Tabaczek.

– Bardzo się cieszymy z przyznania dotacji i tak wysokiej oceny naszego wniosku. Środki zostaną przeznaczone na organizację wydarzeń związanych z pamięcią o dawanych Kresach Rzeczypospolitej. W ramach tego zadania m.in. zorganizujemy warsztaty muzyczne i teatralne dla młodzieży i koncerty – mówi Marta Tabaczek.

Dotację w wysokości 46 320 zł przyznano także Gminnej Bibliotece Publicznej w
Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej. Jak informuje nas dyrektor Anna Kobiałka, środki te zostaną przeznaczone na organizację wydarzeń w ramach doskonale znanego w naszym regionie Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

Z kolei Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie otrzyma 18 270 zł na organizację Ogólnopolskiego Konkursu Duetów Organowo-Wokalnych. Nie można zapomnieć także o Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju, który dotację w wysokości 13 340 zł przeznaczy na zadanie „Kulturalna Szkoła w Horyńcu-Zdroju”.

Program „Kultura Interwencje” realizowany przez Narodowe Centrum Kultury ma na celu wspieranie i rozwijanie różnorodnych projektów kulturalnych w całej Polsce. Dofinansowanie przyznawane jest instytucjom kultury, stowarzyszeniom, organizacjom społecznym i parafiom, które przyczyniają się do ożywienia lokalnej sceny kulturalnej i promocji dziedzictwa kulturowego.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here