W sobotnie (19.05) popołudnie poznaliśmy laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Bez-KRESY”. Uroczyste wręczenie nagród obyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie.

Ze 176 nadesłanych zestawów komisja wybrała laureatów. Podczas uroczystego spotkania ogłoszono wyniki prac jury, w skład którego weszli: Doroty Ryst i Sławomir Płatek – reprezentujący Salon Literacki oraz Urszuli Kopeć- Zaborniak – dyrektor MBP w Cieszanowie i Jakub Skurtys.

Werdyktem jury w kategorii ogólnej pierwszą nagrodę zdobył Patryk Kosenda z Krakowa, drugą Jacek Tatar z Warszawy, a wyróżnienia otrzymali: Agata Wesołowska z Torunia, Grzegorz Szarmach z Malborka, Paweł Zaremba z Torunia i Paulina Cedlerska z Działdowa. Tego dnia przyznano także nagrodę specjalną, w uznaniu tematyki polskich Kresów i pogranicza wschodniego. W tej kategorii najlepiej oceniono Piotra Sobotę z Krosna, a wyróznienia trafiły do Jolanty Marciniszyn z Zielonej Góry. Jury wybrało ponadto 11 wierszy, które zostaną wydrukowane.

Wieczór urozmaicał zespół Tuwim Basem z Lublina, który głosem, basem i perkusją w zaskakujący sposób aranżuje utwory Juliana Tuwima. Przybyli z różnych zakątków Polski autorzy mieli ponadto okazję spróbować kresowego jadła oraz pospacerować po Cieszanowie z burmistrzem Zdzisławem Zadwornym w roli przewodnika.

Galeria zdjęć, fot. Jan Jabłoński, Małgorzata Mizyn.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here