Aleksander Kwaśniewski w Lubaczowie – zobacz galerię archiwalnych zdjęć

7

To było główne wydarzenie prezydenckiej kampanii wyborczej 1995 roku w Lubaczowie. Do naszego miasta zawitał kandydat i lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Aleksander Kwaśniewski. Po ponad dwudziestu latach, lokalny fotograf i nasz współpracowniki Tomasz Mielnik, zaprezentował po raz pierwszy w sieci zdjęcia z tego wydarzenia.

Aleksander Kwaśniewski w Lubaczowie, fot. Tomasz Mielnik.

Przypomnijmy, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich w 1995 roku startowało 13 kandydatów. Dwaj z nich – urzędujący prezydent Lech Wałęsa i lider SLD Aleksander Kwaśniewski – przeszli do II tury. Wybory ostatecznie wygrał Aleksander Kwaśniewski. Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej jeszcze przed pierwszą turą wyborów odwiedził Lubaczów. Było to główne wydarzenie ówczesnej kampanii prezydenckiej w naszym mieście.

Po ponad dwudziestu latach naszemu redakcyjnemu koledze Tomaszowi Mielnikowi udało się z kliszy wydobyć zapis cyfrowy tej wizyty.

Galeria zdjęć jest dostępna w serwisie lubaczow360.pl.


7 komentarze

  1. Żebyś się nie zdziwił jak niektórych znajdziesz dzisiaj w PiSie. Ale mając na uwadze przypadek pana Piotrowicza, to chyba nic złego, tylko ten podział na komunistów i niekomunistów, na tych co tu gdzie wtedy i tych co tam gdzie było ZOMO, jest coraz bardziej sztuczny i bezsensowny.

    • Stanisław Piotrowicz, jeden z najważniejszych posłów PiS, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, w latach 1978-1989 członek PZPR, członek egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie. Kiedyś był towarzyszem, teraz nie jest, podobnie zapewne niektórzy z tych na zdjęciach.

      • Ilu takich jest w PiSie? jeden, dwóch czy może trzech a ilu w PO i innych tego typu tworach? Poczytaj dokładnie akta Piotrowicza ,to może wreszcie się dowiesz dlaczego przeniesiono go z Prokuratur Wojewódzkiej do Rejonowej w Krośnie (awansował na zadupie) Ale to już dla ciebie za duży wysiłek i tylko jak opętany powtarzasz Piotrowicz jak ci wykolejeńcy z KOdu -Konstytucja !!!!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here