„Herody” poszukiwani – trwa nabór do Przeglądu Zespołów Kolędniczych

0

Można już zgłaszać się do udziału w VII Dekanalno – Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „Herody”. Zgłoszenia należy przesłać do parafii św. Stanisława w Lubaczowie do 25 stycznia.

Fot. Robert Kryla. arch.

Tradycja kolędowania w wielu miejscowościach w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku trwa nieprzerwanie od wielu lat. Niekiedy zwyczaj „chodzenia po kolędzie” przekształca się we współczesne widowisko teatralne. Jednak ostatnio zaobserwować można, że te obrzędy ludowe powoli odchodzą w zapomnienie. Chcąc, by zimowe tradycje przetrwały Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy Konkatedrze Lubaczowskiej od siedmiu lat organizuje Przegląd Zespołów Kolędniczych.

W tym roku kolędnicy prezentować się będą 28 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. W Przeglądzie mogą brać udział zespoły teatralne, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, młodzież zgromadzona w świetlicach środowiskowych oraz osoby, które spontanicznie spotykają się z okazji Świąt Bożego Narodzenia, by zaprezentować bliskim ludowe, bożonarodzeniowe przedstawienie. Jury, chcąc wyłonić najlepszych herodów, podczas występów będzie brała pod uwagę przede wszystkim wykonanie pastorałek, kolęd i tekstów bożonarodzeniowych, oryginalność i pomysłowość wystąpienia oraz zgodność z tradycją. Na ocenę jury wpłyną także, rekwizyty i kolorowe przebrania.

Karty zgłoszeń przyjmowane będą do 25 stycznia. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Tomasz Szady tel.  603 357 099 e-mail: szadi_11@tlen.pl.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here