Jubileuszowy koncert Chóru Młodzieżowego „Canzone” [VIDEO]

0

Mija 30 lat odkąd Chór Młodzieżowy „Canzone” pojawił się na scenie artystycznej. W czwartek (28.12) w lubaczowskiej Konkatedrze odbył się Jubileuszowy Koncert.

W koncercie wzięli udział chórzyści występujący w obecnym składzie zespołu oraz absolwenci. Pojawili się także chórzyści, którzy jako jedni z pierwszych tworzyli zespół. Podczas koncertu usłyszeć można było muzykę kompozytorów minionych epok, kolędy, pieśni okolicznościowe, spiritual gospels, a także fragmenty musicali i pieśni różnych narodów oraz muzykę współczesną. Utwory wykonane były pod batutą założyciela chóru – Andrzeja Kindrata. Nie zabrakło także długoletniego prezesa zespołu Krzysztofa Szczepańskiego.

Chór powstał w 1987 roku i nieustannie uświetnia uroczystości państwowe, religijne i kulturalne Lubaczowa. Grupa wsiąknęła tak mocno w kulturę miasta, że dziś nie wyobrażamy sobie pasterki czy rezurekcji bez jej udziału. Swoim śpiewem dzieli się nie tylko z mieszkańcami naszego regionu. „Canzone” z sukcesami koncertuje w kraju i zagranicą oraz zdobywa nagrody w konkursach. Zespół koncertował we Francji, Austrii, Włoszech, Niemczech, na Węgrzech i Ukrainie. Pierwszymi znaczącymi wydarzeniami w historii chóru były: uświetnienie śpiewem Kongresu Eucharystycznego w Lubaczowie w 1987 roku oraz wizyty Jana Pawła II w Lubaczowie w 1991 roku. Zespół nagrał wraz z muzykami Filharmonii Rzeszowskiej hymn na X Światowy Festiwal Zespołów Polonijnych w Rzeszowie, pieśń finałową oraz stworzył oprawę wokalną koncertu galowego. Nagrywał dla Radia Rzeszów i TVP SA.

Oto fragment czwartkowego koncertu.

Chór Młodzieżowy Canzone z Lubaczowa świętował swoje 30-lecie

Posłuchajcie jednego utworu z czwartkowego koncertu z okazji jubileuszu 30-lecia Chóru Młodzieżowego „Canzone”.

Opublikowany przez Redakcja Elubaczow na 29 grudnia 2017

 

AH, elubaczow.com

Ten baner wyświetlono 160 384 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here