Jubileuszowy koncert Chóru Młodzieżowego „Canzone” [VIDEO]

0

Mija 30 lat odkąd Chór Młodzieżowy „Canzone” pojawił się na scenie artystycznej. W czwartek (28.12) w lubaczowskiej Konkatedrze odbył się Jubileuszowy Koncert.

W koncercie wzięli udział chórzyści występujący w obecnym składzie zespołu oraz absolwenci. Pojawili się także chórzyści, którzy jako jedni z pierwszych tworzyli zespół. Podczas koncertu usłyszeć można było muzykę kompozytorów minionych epok, kolędy, pieśni okolicznościowe, spiritual gospels, a także fragmenty musicali i pieśni różnych narodów oraz muzykę współczesną. Utwory wykonane były pod batutą założyciela chóru – Andrzeja Kindrata. Nie zabrakło także długoletniego prezesa zespołu Krzysztofa Szczepańskiego.

Chór powstał w 1987 roku i nieustannie uświetnia uroczystości państwowe, religijne i kulturalne Lubaczowa. Grupa wsiąknęła tak mocno w kulturę miasta, że dziś nie wyobrażamy sobie pasterki czy rezurekcji bez jej udziału. Swoim śpiewem dzieli się nie tylko z mieszkańcami naszego regionu. „Canzone” z sukcesami koncertuje w kraju i zagranicą oraz zdobywa nagrody w konkursach. Zespół koncertował we Francji, Austrii, Włoszech, Niemczech, na Węgrzech i Ukrainie. Pierwszymi znaczącymi wydarzeniami w historii chóru były: uświetnienie śpiewem Kongresu Eucharystycznego w Lubaczowie w 1987 roku oraz wizyty Jana Pawła II w Lubaczowie w 1991 roku. Zespół nagrał wraz z muzykami Filharmonii Rzeszowskiej hymn na X Światowy Festiwal Zespołów Polonijnych w Rzeszowie, pieśń finałową oraz stworzył oprawę wokalną koncertu galowego. Nagrywał dla Radia Rzeszów i TVP SA.

Oto fragment czwartkowego koncertu.

Chór Młodzieżowy Canzone z Lubaczowa świętował swoje 30-lecie

Posłuchajcie jednego utworu z czwartkowego koncertu z okazji jubileuszu 30-lecia Chóru Młodzieżowego „Canzone”.

Opublikowany przez Redakcja Elubaczow na 29 grudnia 2017

 

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here