Chór Młodzieżowy „Canzone” ma 30 lat – w czwartek jubileuszowy koncert

0

Od 30 lat w ich wykonaniu słyszymy największe hity muzyki rozrywkowej, musicalowej oraz operowej i operetkowej, które wypełnią program koncertów i uroczystości w Lubaczowie. W tym roku Chór Młodzieżowy „Canzone” obchodzi jubileusz swojego istnienia.

Fot. mdklubaczow.pl.

Z tej okazji muzycy przygotowują uroczysty koncert. Obecny skład zespołu wsparty zostanie chórzystami, którzy kiedyś śpiewali w „Canzone”. Od września w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie pełną parą ruszyły przygotowania i trwają próby. Najpiękniejsze dzieła jakie udało się stworzyć chórzystom przez 30 lat pracy usłyszymy 28 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w lubaczowskiej Konkatedrze.

Chór Młodzieżowy „Canzone” powstał w 1987 roku. Założycielem i dyrygentem od samego początku jest Andrzej Kindrat. Długoletnim prezesem chóru jest Krzysztof Szczepański. Repertuar zespołu jest ogromny: od muzyki kompozytorów minionych epok, pieśni ludowych, patriotycznych, okolicznościowych, spiritual gospels, poprzez fragmenty musicali i pieśni różnych narodów, aż po muzykę współczesną.

Pierwszymi znaczącymi wydarzeniami w historii chóru były: uświetnienie śpiewem Kongresu Eucharystycznego w Lubaczowie w 1987 roku oraz wizyty Jana Pawła II w Lubaczowie w 1991 roku. Zespół nagrał wraz z muzykami Filharmonii Rzeszowskiej hymn na X Światowy Festiwal Zespołów Polonijnych w Rzeszowie, pieśń finałową oraz stworzył oprawę wokalną koncertu galowego. „Canzone” w swoim dorobku zgromadził liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte w konkursach i festiwalach na terenie całego kraju (m.in. w Przemyślu, Tarnowie, Myślenicach, Bydgoszczy, Rzeszowie i Lublinie). Koncertował we Francji, Austrii, Włoszech, Niemczech, na Węgrzech i Ukrainie. Nagrywał dla Radia Rzeszów i TVP SA. Na co dzień chór bierze udział w uroczystościach państwowych, religijnych i kulturalnych na terenie miasta.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here