MBP w Cieszanowie najlepsza na Podkarpaciu, 17. w Polsce

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie zajęła 17. miejsce w ogólnopolskim Rankingu Bibliotek. Uroczysta gala odbyła się w czwartek (30.11) w Pałacu Krasińskich w Warszawie.

Fot. MBP w Cieszanowie.

Od 2011 roku Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagradzają samorządy, które uznają, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów. W tegorocznej, siódmej edycji konkursu oceniano czytelnictwo na 1000 mieszkańców, wypożyczenia księgozbioru na 1 czytelnika w woluminach, powierzchnię biblioteki na 1000 mieszkańców, dostęp do Internetu i wi-fi, internetowy dostęp do księgozbioru, księgozbiór na 1000 mieszkańców. W tym zestawieniu Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie zajęła 17. miejsce gromadząc 251,93 punkty (w ubiegły roku plasowała się na 47. pozycji), zyskując zarazem tytuł najlepszej biblioteki w województwie podkarpackim. Na uroczystej gali placówkę z Cieszanowa reprezentowali dyrektor Urszula Kopeć-Zaborniak i burmistrz Zdzisław Zadworny.

Dodajmy, że imponujący awans z pięćsetnego na pierwsze miejsce odnotowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Na podium znalazły się również placówki z Sianowa i ze Świątek. Ubiegłoroczny lider – Barcin zajął szóstą pozycję. Zwycięzcy odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów – Dariusza Jaworskiego, dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego, redaktora zarządzającego „Rzeczpospolitej”.

AH, elubaczow.com

reklama
Ten baner wyświetlono 1 983 724 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here