Kto na wójta, kto na burmistrza? Ruszyła wyborcza karuzela!

2

Choć wybory samorządowe dopiero za rok i nie jest jeszcze znana nawet ich dokładna data, to wśród mieszkańców naszego powiatu pojawiły się pierwsze spekulacje z nimi związane – czytamy w najnowszym numerze gazety Ziemia Lubaczowska, która od kilku dni jest dostępna w punktach sprzedaży.

Fot. Gazeta Ziemia Lubaczowska.

Zespół redakcyjny gazety Ziemia Lubaczowska pisze, że „wyborcza karuzela dotyczy głównie włodarzy poszczególnych gmin”. Jak się okazuje, mimo tego, że do wyborów jeszcze rok, to w niektórych gminach rynek „spekulacyjnych” kandydatów jest dość spory. Najwięcej z nich wymienia się w kontekście Lubaczowa, a tekście pojawiają się nazwiska Marii Magoń i Marka Małeckiego, Piotra Cencory i Zenona Swatka, czy też Marka Hadla. Sporo „chętnych” na stanowisko wójta jest także choćby w gminie Stary Dzików, padają ponadto nazwiska w kontekście Cieszanowa, Oleszyc, czy Horyńca-Zdroju.

– Mieli idealnego kandydata na burmistrza Lubaczowa w kolejnych wyborach i strzelili mu nie tyle w stopę, co w kolano – czytamy w artykule dotyczącym przyszłorocznych wyborów.

W listopadowym numerze ZL jest zresztą dużo więcej informacji poświęconych  sprawom lokalnych społeczności. Gazeta opisuje przebiegi lubaczowskich sesji – rady miejskiej i powiatowej, zagląda do kieszeni radnych poszczególnych gmin, pytając skąd tak duże różnice w wysokościach wypłacanych diet. Okazuje się, że radni jednej z gmin pobierają średnio w roku około 4 tys. zł diety na osobę, a innej gminy kilka razy więcej.

elubaczow.com, Ziemia Lubaczowska

Ten baner wyświetlono 160 274 razy.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here