Trzeci numer Ziemi Lubaczowskiej już w sprzedaży

0

W około 50 punktach sprzedaży na terenie całego powiatu dostępny jest już trzeci numer gazety Ziemia Lubaczowska. Na 40 stronach znajdziecie m.in. wiele lokalnych informacji, wywiadów i zdjęć.

Fot. Ziemia Lubaczowska.

Media Lubaczowskie Sp. z o. o., wydawca Ziemi Lubaczowskiej – Gazety Mieszkańców Powiatu Lubaczowskiego, ale także naszego portalu, wprowadził własnie do sprzedaży trzeci numer gazety. Na 40 stronach przeczytać można wiele ciekawych informacji z różnych zakątków naszego regionu.

Drodzy Czytelnicy,
Z przyjemnością oddajemy trzeci numer Waszej gazety, który zawiera aż 40 stron wyłącznie lokalnych informacji. W tym wydaniu znajdziecie m.in. podsumowanie wakacyjnego okresu w naszym regionie. Nie dla wszystkich był to jednak czas wypoczynku, ciężko pracowali organizatorzy letnich wydarzeń i rolnicy, którzy za zebrane plony dziękowali podczas dożynek – corocznego ich święta. (…) Stąd na kolejnych stronach znajdziecie relacje m.in. z tych wydarzeń.

Sierpniowa Ziemia Lubaczowska ma też swoich bohaterów – nieznanych często szerszemu gronu ludzi, którzy poświęcają się swojej pasji. Na łamach gazety przedstawiamy m.in. Ewelinę Goraj, która w Nowym Dzikowie tworzy wyrafinowane i bardzo bogate kompozycje z ekologicznych produktów naszej ziemi oraz Krzyśka Sycza, który po sąsiedzku tworzy pojazd, o którym zawsze marzył. Takiego nie zbudował chyba jeszcze także Staszek Myszkowski z Lisich Jam, który teraz zabrał się za podbijanie Ameryki. Piszemy także o naszym redakcyjnym koledze – Grześku Ciećcze, który nieustannie podąża szlakiem kamiennych krzyży w regionie oraz Małgorzacie Kubiszyn z Wólki Krowickiej, która przywiozła złoto z ogólnopolskich zawodów Nordic Walking. Wywiadu numeru udzieliło nam małżeństwo Jezuitów, a na sąsiedzkich stronach poczytacie o tak znanych osobistościach jak Jerzy Bralczyk, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Grzegorz Turnau czy Jan Peszek.

Lato to zazwyczaj okres wyciszenia w lokalnej polityce. Nie mniej jednak, w tej kategorii umieścić trzeba informację o odejściu na emeryturę bryg. Ireneusza Trojnara, młodego jeszcze Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie. W kuluarach mówi się, że to nie pierwsza, ale i nie ostatnia „dobra zmiana”.

W tym numerze mamy także swoistych debiutantów, a są nimi noworodki Ziemi Lubaczowskiej, które prezentują jakże dumni z nich rodzice. Otwierając się na Wasze potrzeby uruchomiliśmy także dział „Życzenia, Gratulacje, Podziękowania”. Za jego sprawą możecie swoim najbliższym sprawić przyjemność i napisać specjalnie dla nich kilka słów, które my potem opublikujemy. Czekamy na Wasze kolejne propozycje.

Miłej lektury!

Pisze w przedmowie numeru Zespół Redakcyjny ZL.

reklama
Ten baner wyświetlono 2 629 622 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here