16.11.2017r. godz. 13:00 - Aniela Mrówka - mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych pogranicza nadsańskiego"

Trzeci numer Ziemi Lubaczowskiej już w sprzedaży

 · 9 września 2017 o 18:50 · czas czytania: 2 minutes

W około 50 punktach sprzedaży na terenie całego powiatu dostępny jest już trzeci numer gazety Ziemia Lubaczowska. Na 40 stronach znajdziecie m.in. wiele lokalnych informacji, wywiadów i zdjęć.

Fot. Ziemia Lubaczowska.

Media Lubaczowskie Sp. z o. o., wydawca Ziemi Lubaczowskiej – Gazety Mieszkańców Powiatu Lubaczowskiego, ale także naszego portalu, wprowadził własnie do sprzedaży trzeci numer gazety. Na 40 stronach przeczytać można wiele ciekawych informacji z różnych zakątków naszego regionu.

Drodzy Czytelnicy,
Z przyjemnością oddajemy trzeci numer Waszej gazety, który zawiera aż 40 stron wyłącznie lokalnych informacji. W tym wydaniu znajdziecie m.in. podsumowanie wakacyjnego okresu w naszym regionie. Nie dla wszystkich był to jednak czas wypoczynku, ciężko pracowali organizatorzy letnich wydarzeń i rolnicy, którzy za zebrane plony dziękowali podczas dożynek – corocznego ich święta. (…) Stąd na kolejnych stronach znajdziecie relacje m.in. z tych wydarzeń.

Sierpniowa Ziemia Lubaczowska ma też swoich bohaterów – nieznanych często szerszemu gronu ludzi, którzy poświęcają się swojej pasji. Na łamach gazety przedstawiamy m.in. Ewelinę Goraj, która w Nowym Dzikowie tworzy wyrafinowane i bardzo bogate kompozycje z ekologicznych produktów naszej ziemi oraz Krzyśka Sycza, który po sąsiedzku tworzy pojazd, o którym zawsze marzył. Takiego nie zbudował chyba jeszcze także Staszek Myszkowski z Lisich Jam, który teraz zabrał się za podbijanie Ameryki. Piszemy także o naszym redakcyjnym koledze – Grześku Ciećcze, który nieustannie podąża szlakiem kamiennych krzyży w regionie oraz Małgorzacie Kubiszyn z Wólki Krowickiej, która przywiozła złoto z ogólnopolskich zawodów Nordic Walking. Wywiadu numeru udzieliło nam małżeństwo Jezuitów, a na sąsiedzkich stronach poczytacie o tak znanych osobistościach jak Jerzy Bralczyk, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Grzegorz Turnau czy Jan Peszek.

Lato to zazwyczaj okres wyciszenia w lokalnej polityce. Nie mniej jednak, w tej kategorii umieścić trzeba informację o odejściu na emeryturę bryg. Ireneusza Trojnara, młodego jeszcze Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie. W kuluarach mówi się, że to nie pierwsza, ale i nie ostatnia „dobra zmiana”.

W tym numerze mamy także swoistych debiutantów, a są nimi noworodki Ziemi Lubaczowskiej, które prezentują jakże dumni z nich rodzice. Otwierając się na Wasze potrzeby uruchomiliśmy także dział „Życzenia, Gratulacje, Podziękowania”. Za jego sprawą możecie swoim najbliższym sprawić przyjemność i napisać specjalnie dla nich kilka słów, które my potem opublikujemy. Czekamy na Wasze kolejne propozycje.

Miłej lektury!

Pisze w przedmowie numeru Zespół Redakcyjny ZL.


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Kto na wójta, kto na burmistrza? Ruszyła wyborcza karuzela!
Władza nie ma czasu na wypoczynek czy „chomikuje urlopy”?
„Ziemia Lubaczowska” – nowy tytuł prasowy w naszym powiecie

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

Nowa mroczna maszyna od Game Over Cycles – VIDEO

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X