Nadleśnictwo Lubaczów: Potężne straty w lasach po nawałnicy [ZDJĘCIA]

0

Prawie 4 tys. m³ drewna zniszczyła gwałtowna nawałnica, która przeszła przez teren powiatu lubaczowskiego w ubiegły czwartek (29.06). To szacunki leśników tylko terenu Nadleśnictwa Lubaczów.

Fot. Nadleśnictwo Lubaczów.

Nawałnica, która w ostatni czwartek przetoczyła się przez teren powiatu lubaczowskiego spowodowała poważne szkody w lasach Nadleśnictwa Lubaczów. Tutejsi leśnicy oszacowali wstępne straty na 4 tys. m³ drewna. Wiatr łamał i przewracał nie tylko pojedyncze drzewa, ale także całe grupy drzew. Największe szkody odnotowano na terenie leśnictwa Wielki Las i Łukawiec, gdzie łącznie wiatr uszkodził 2 tys. m3 drewna, w postaci wywrotów i złomów. W mniejszym stopniu ucierpiały drzewostany w pozostałych leśnictwach. Szkody powstały nie tylko w samych drzewostanach. Porywisty wiatr i powalone drzewa uszkodziły również kilometry grodzeń leśnych, chroniących uprawy leśne przed zwierzyną na łącznej długości ok. 9 km – informuje na swojej stronie Nadleśnictwo Lubaczów.

Obecnie są prowadzone prace przy usuwaniu szkód. W pierwszej kolejności usuwane będą drzewa przy drogach i szlakach turystycznych. Prace związane z uprzątaniem szkód
będą trwały przez najbliższy miesiąc.

Należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i rozwagi podczas pobytu w lasach uszkodzonych przez wiatr. Wiele drzew jest niebezpiecznie pochylonych, w koronach innych tkwią połamane gałęzie i konary, które w każdej chwili mogą spaść na ziemię.

Fot. Nadleśnictwo Lubaczów.

elubaczow.com, Nadleśnictwo Lubaczów

reklama
Ten baner wyświetlono 2 128 595 razy.

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here