Pielgrzymka samorządowców do Sanktuarium w Lubaczowie

2

W niedzielę (07.05) samorządowcy z województwa podkarpackiego i lubelskiego już po raz ósmy zebrali się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, aby zawierzyć Matce Boskiej Łaskawej swoje Małe Ojczyzny.

W nabożeństwie uczestniczył m.in. Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Maria Kurowska, wicewojewoda Piotr Pilch, parlamentarzyści, służby mundurowe oraz przedstawiciele podkarpackich i lubelskich samorządów. Wszyscy modlili się w intencji swoich regionów i ich mieszkańców.

Pomysł Pielgrzymki Samorządów Terytorialnych w Lubaczowie zrodził się w 2009 roku. Wtedy, 21 kwietnia, papież Benedykt XVI nadał specjalnym dekretem przywilej odpustu dla tych, którzy 7 maja każdego roku będą przybywać do Lubaczowa. I tak już od 8 lat do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przyjeżdżają ci, którzy na co dzień pracują na rzecz „Małych Ojczyzn”.

Uroczystej mszy odpustowej przewodniczył ks. biskup Jan Sobiło z diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie. Biskup podkreślał, że Polska może być dobrym przykładem Państwa katolickiego, które daje nadzieję. Podczas Mszy Świętej samorządowcy w uroczystej procesji złożyli wspólnie dary. Był wśród nich m.in. obraz św. Brata Alberta. Następnie, jak co roku w Akcie Zawierzenia „Małych Ojczyzn”, samorządowcy powierzyli Matce Bożej Łaskawej sprawy Małych Ojczyzn oraz ich mieszkańców.

Galeria zdjęć, fot. elubaczow.com.

Zobacz także relację TVP Rzeszów.

elubaczow.com, TVP Rzeszów, podkarpackie.pl

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here