Anioły i diabły na scenie MDK w Lubaczowie

0

Po raz dziewiąty na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie grupy kolędnicze z całego regionu będą walczyć o tytuł najlepszego z herodów. W niedzielę (29.01) o godz. 14:00 rozpocznie się IX Przegląd Zespołów Kolędniczych HERODY.

Fot. Robert Kryla. arch.

Konkurs ma przede wszystkim pokazać, jak ważna jest tradycja kolędowania. Kultywować ten zwyczaj będą dzieci i młodzież z całego powiatu lubaczowskiego, którzy przebiorą się za anioły, diabły, rycerzy, pastuszków i przedstawią szerszej publiczności Jasełka. Jury wyłaniając zwycięzców podczas dokonywania oceny niezmiennie będzie brało pod uwagę wykonanie pastorałek, kolęd i tekstów bożonarodzeniowych, oryginalność i pomysłowość wystąpienia oraz zgodność z tradycją. Na werdykt będą miały wpływ wykorzystane w przedstawieniu rekwizyty i kolorowe przebrania. Nagrody rozdane zostaną trzem najlepszym grupom, wręczone będą także wyróżnienia, a zespół, który otrzyma najgłośniejszy aplauz otrzyma nagrodę publiczności.

Organizatorami przeglądu są: Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lubaczowie, Parafia pw. św. Stanisława BM w Lubaczowie, Miejski Dom Kultury w Lubaczowie oraz Fundacja „Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II” w Lubaczowie we współpracy z Urzędem Miejskim w Lubaczowie, Urzędem Gminny w Lubaczowie i Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here